На Харківщині з’являються сучасні спортивні заклади для дітей та дорослих

5 Грудня 2018

Сучасні спортивні заклади для дітей та дорослих. На Харківщині продовжують відбудовувати та розвивати спортивну інфраструктуру. Фізкультурно-оздоровчі комплекси та понад півсотні спортивних майданчиків – все це з’являється у всіх районах області.

У Харківській області десятиліттями не оновлювалися і тим паче не будувалися спортивні заклади.  Наразі ж в регіоні йдуть масштабні перетворення об’єктів фізичної культури. Одним із таких прикладів є фізкультурно-оздоровчий комплекс у Пісочині. Його відкрили на початку цього року.

Олексій Савєльєв, директор ФОК “Мобіль”

Данный социальный объект был очень необходим нашему поселку. О нем мечтали и он был на слуху не один год.  Это глоток воздуха для наших детей. У нас есть возможность забрать детей с улиц и привить любовь к спорту с детства.

Площа фізкультурного комплексу – майже півтори тисячі квадратних метрів. Діти можуть грати тут  у футбол, волейбол, бадмінтон та займатися боксом, карате і самбо. Всі заняття безкоштовні. Крім того, є і комерційні групи для дорослих – тренажерний зал, зона crossFit і TRX. Тренер із бойового самбо Геннадій Поміляйко згадує, як ще рік тому спортивні секції у Пісочині розміщували у напівпідвальних приміщеннях, які не могли вмістити в себе всіх охочих. Тепер же, тільки у його групі тренуються понад сімдесят дітлахів.

Геннадій Поміляйко, тренер із спортивного бойового самбо

Здесь сейчас деткам нравится больше, условия гораздо лучше. Удобно очень заниматься и тренерам, и детям, и родители очень довольны. Дети занимаются бесплатно, что по нынешним временам – это редкость.

Завдяки пильній увазі голови області Юлії Світличної та її особливому комплексному підходу до створення спортивного середовища, за останні роки у області з’явилися вже три таких фізкультурно-оздоровчих комплекси. Ще два – у Золочеві та Краснограді на завершальному етапі будівництва. Крім того, у всіх районах області вже збудовано понад півсотні спортивних майданчиків та міні-футбольних полів із штучним покриттям. А у кожній опорній школі облаштовані баскетбольні та волейбольні поля.

Катерина Садурська, радник голови Харківської облдержадміністрації з питань спорту

Поддержка и развитие спорта высших достижений, а также развитие массового спорта через строительство, капитальный ремонт и реконструкцию спортивной инфраструктуры. Системный подход дает свои результаты. И всё это благодаря инициативе Юлии Светличной, которая сама занимается спортом и знает, что необходимо для достижения результатов.

Розвиваються і інші об’єкти спортивної інфраструктури.

Так, були виділені кошти на розробку проекту відновлення стадіону «Олімпік», який перестав функціонувати шість років тому, і на якому тренувалися вихованці вищого училища фізичної культури № 1 та дитячо-юнацької спортивної школи «ХФТІ». Відновлені стадіони у Змієві та Дергачах. Відкриваються басейни. Нещодавно один із них з’явився у Лозовій. До того ж триває велика реконструкція спортшколи ХТЗ. На її оновлення за останні три роки з обласного бюджету направили близько 20 мільйонів гривень.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Дуже велику кількість часу школа знаходилась  поза увагою влади, ми виправили цю ситуацію. Минулого року взялися за роботу і зробимо все комплексно. Вже відремонтовано два зали боксу, зал з настольного тенісу, а також зал з важкої атлетики. Ми перейшли до легкоатлетичного залу, зробимо все, для того, щоб було комфортно займатися спортом. Почали і завершили ремонт даху, зовнішні всі роботи, внутрішні приміщення, повністю поміняні комунікації і продовжуємо роботу щодо покриття.

Голова області регулярно зустрічається з командами-переможцями чемпіонатів з різних видів спорту. І стала ініціатором нагородження державними відзнаками футболіста Олександра Горяйнова та 4-ї ракетки світу Еліни Світоліної. До того ж губернатор власним прикладом заохочує жителів до спортивних досягнень. На її рахунку декілька успішних забігів у харківських марафонах та відкриття наймасовішого, за всю історію Харківщини, велодня.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.