На Харківщині з дитячого будинку сімейного типу втік підліток

19 Лютого 2021

Посварився з сестрою та пішов з дому. На Харківщині з дитячого будинку сімейного типу втік підліток. Хлопець стверджує, що в сім’ї його ображали, проте прийомні батьки це заперечують. Справою зацікавилися поліцейські, вже відкрито два адмінпротоколи. Нині триває перевірка. Наші кореспонденти розкажуть детальніше.

Понад 70 кілометрів пішки в літніх кросівках та легкій куртці у мороз мінус 10. Так 16-річний Дмитро Зінченко тікав до Харкова після сварки зі зведеною сестрою. У місті зустрівся з друзями, які порадили звернутися до Центру соціальної реабілітації.

Алісія Архіпова, знайома Дмитра

Куртка в жахливому стані була, кросівки – теж, він просто схопив все, що було і просто вибіг і йшов пішки. Дійшов до Водолаги, ночував він десь у Водолазі, в покинутому будинку і потім йшов до Харкова пішки.

Після цього підлітка відправили до одного з медзакладів Харкова, з ним працюють психологи. Нині до нього нікого не пускають, та і йому виходити з палати не можна. Дмитро вже вісім років виховується у дитячому будинку сімейного типу у селі Станичне Нововодолажського району. Всього в родині дев’ятеро дітей,  з них вісім – прийомні. Конфлікти та бійки у родині бувають досить часто, розповідають друзі хлопця.

Алісія Архіпова, дівчина Дмитра

Вони постійно сварилися, постійно були бійки. При мені було 2 бійки. Я була в них у гостях і при мені сталася бійка за те, що вони щось не поділили. Вони обізвали один одного, а їхня матір названа нічого не могла зробити.

Родина на камеру з журналістами спілкуватися відмовилася. Мати взагалі не вийшла з двору, а от її співмешканець не на камеру розповів свою версію події. Каже, Дмитро втік з дому через те, що закохався, та й в родині, говорить, завжди були добрі відносини.

Влюбился мальчик, девочку нашел, поперся в Харьков.  Это я виноват, я его жалел, всегда жалел. Не давал никому никакого повода, чтоб обижали.

У поліції повідомили, що після втечі Дмитра з дому, батьки  до правоохоронців щодо розшуку неповнолітнього не зверталися. Мати чекала, що хлопець повернеться сам. Мовляв, влітку минулого року в родині вже був подібний випадок. Тоді з сім’ї втік 12-річний хлопчик. Пошуки тривали майже добу, до них залучили три літаки цивільної авіації. Неповнолітнього знайшли недалеко від села, в лісосмузі. Він загубив гроші та не хотів йти додому, оскільки боявся, що його покарають.

Іван Доля, землеупорядник Станичненської сільської ради

Тут автобусів 4 з Харкова було, курсанти, МЧСники й вони брали дуже активну участь в пошуках. І з собаками пошуковими були, квадрокоптери вони запускали. Все просліжували.

Правоохоронці вже навідалися до родини з перевіркою. Відносно старшої сестри та матері підлітка поліцейські склали два адміністративні протоколи за статтями “Домашнє насильство” та “Невиконання батьківських обов’язків”.

Юрій Михайлович, старший інспектор відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності  ГУ Національної поліції в Харківській області

Неповнолітній пояснив, що в нього виникли конфлікти зі старшою сестрою, яка його ображала. Наразі інформація була перевірена, відносно старшої сестри було складено протокол про адміністративне порушення, передбачене статтею 173 з позначкою 2 “Домашнє насильство”. Відносно матері також складено протокол по статті 184 кодексу України про адміністративні порушення.

Односельці говорять, що ця родина цілком звичайна. Дітей тут люблять, вони постійно допомагають по господарству, ходять до школи та дитячого садочку. Дмитра характеризують як спокійного хлопця.

Сергій, мешканець села Станичне

Нормальний, общітєльний, ніде нічого, не хуліган. Заставлять, то заставляють робити, треба ж привчати дитину до труда з самого малку, бо потом же нічого ти йому не зробиш, розвернеться – й пішов. А так, ну буває, що скандалять, як не слухаються.

мешканка села Станичне

Вона по-армянські балакає, буває, в них такий язик, що з криками і все. А так вона за ними дуже, і в школу веде, й в садік веде і ухажує. Ну, 8 дітей чужих зведи в кучу, що воно получиться.  Я дивлюся, отак йдуть дітки в школу, вони акуратні всі, чисті, акуратні.

Зараз родину перевіряють соціальні служби.  Дмитро поки перебуватиме у харківській лікарні. Друзі говорять, що повертатися до прийомних батьків хлопець не хоче.

Єлизавета Дерунова, знайома Дмитра

У людини немає батьків. Я теж знаю, в мене теж немає батьків, але так давити на людину. Це дуже складно. Дуже складно перетерпіти. Він каже: я нікуди не поїду, будь ласка, робіть щось. Ну ми постійно з ним на зв’язку.

Якщо злісне невиконання батьківських прав буде доведено, то за це прийомній матері підлітка загрожуватиме кримінальна відповідальність.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко