На Харківщині відкрився інноваційний бізнес-інкубатор

5 Квітня 2019

Нові можливості для талановитої молоді та бізнесу. У Харкові на базі політехнічного інституту презентували  інноваційний бізнес-інкубатор.

Ідея створення «ЕО бізнес-інкубатору»  виникла ще кілька років тому. Мета  – надати можливість стартаперам втілити свої ідей у життя. Крім того, надати кошти для реалізації на практиці, так би мовити, допомогти заробити гроші на цій ідеї.

Гауссі Фархад, директор відділу економічного зростання Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) 

Ми запускаємо завдяки конкурентоспроможній компанії в Харкові цей проект, і я чекаю, що скоро з цього бізнес-інкубатора вийдуть перші компанії. Наші можливості досі великі, можливо, ми створимо новий «Фейсбук» чи інші компанії.

Харків – друге місто в Україні після Києва, де відкрили «ЕО бізнес-інкубатор». На сьогодні є вже 15 заявок від стартаперів взяти участь у роботі інкубатору, набір триватиме до третього травня, реєстрація ведеться на сайті проекту.

Вільям Сіз, керівник проекту «Конкурентоспроможна економіка України» 

Ми будемо працювати як з приватним сектором, так і бізнесом, для того, щоб створювати умови різних процедур, ми будемо надавати спеціалізовану підтримку маленьким, середнім компаніям.

На наступні 15 років розраховано понад 12 мільйонів доларів на надання грантів найбільш вдалим ідеям, які розроблятимуться на базі «ЕО бізнес-інкубатору». За словами губернатора Юлії Світличної,  Харківщина має велику кількість проектів, які гідні бути реалізованими, і мати міжнародну підтримку.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Чи є на Харківщині наукові проекти, звичайно, є – 20 тисяч науковців, 200 установ, але за звичаєм, не маючи можливостей в нашій країні, науковці вимушені шукати реалізацію за кордоном. Ми повинні стримувати це, надавати умови і залишати їх в Україні.

Ще у червні майданчиком «ЕО бізнес-інкубатору»  обрали комп’ютерно-технологічний коледж ХПІ. Тут зараз йде ремонт, і вже невдовзі, жартують ментори, науковці та стартапери тут і ночуватимуть.

Едуард Сімсон, член Національного комітету з розвитку промисловості при Кабміні України

Это работа, которая, Чарльз обещает «выжать все соки из людей», к помещениям требования – 7 на 24. И там есть места для сна. Молодые люди крайне важны.  Я хочу сказать Юлии Александровне большое спасибо, и не потому что она губернатор, а потому что она поддержала нас на самом начале пути, в момент, когда было всё в тумане. И очень важно это, сегодня все поддерживают, а в начале ценная поддержка.

Важливо, що ментори  «ЕО бізнес-інкубатору», яких звикли називати просто викладачами чи кураторами, приїжджатимуть зі всього світу.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Ми маємо гарні ідеї, але, за звичаєм, вони складаються на полицю, цього не повинно бути, ідеї мають мати продовження. Тому такі бізнес-інкубатори, які сьогодні відкриваються в Харківській області, нададуть можливість гарним ідеям розвиватися, ментори будуть навчати, а потім ідея виграє і профінансована Урядом США. Я рада, що бізнес-інкубатор відкрився на Харківщині, бо ми – один із розвинутих наукових центрів.

До Харкова в якості менторів можуть приїхати партнери Стіва Джобса та інші представники компаній зі світовим ім’ям.

Максим Стріха, заступник Міністра освіти України

Рух почався, потрібно його підтримати, важливо підняти і важливо, щоб молодь з університетів мали шанс заробити своєю головою тут і зараз. Чому саме політес став площадкою, тому що інкубатори – це ідеї молодих.

Відібрані стартапи візьмуть участь в експертних сесіях з підприємцями та інвесторами з усього світу, пройдуть курс навчання та отримають кошти на реалізацію.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.