На Харківщині відбулися спільні навчання Червоного Хреста, рятувальників та поліції

14 Вересня 2020

На Харківщині відбулися спільні навчання Червоного Хреста, рятувальників та поліції. Учасники вчилися, як діяти при виникненні надзвичайних ситуацій. Зокрема, відпрацювали спільні дії при ДТП, пошуку і порятунку постраждалих у техногенних завалах та пошук заблукалих у лісах людей.

Протягом двох днів загони швидкого реагування Червоного Хреста відпрацьовували дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Один із модулів – масова ДТП. За легендою, пасажирський автобус зіткнувся з вантажним та легковим автомобілями. Умови, за яких працювали учасники, максимально наближені до реальних. Людовік у навчаннях бере участь вже втретє. Цього разу він у ролі водія, який постраждав від удару машин.

Людовік, член правління Харківської обл. організації Червоного Хреста України

Они среагировали очень качественно, сгруппировано, без каких-то осечек, все было сделано нормально, сняли кардиограмму, задавали вопросы. Было все отлично и аккуратно.  Меня спасли в итоге, я жив и здоров.

Задача загонів Червоного Хреста – надати не тільки першу медичну допомогу, а ще й психологічну.

Костянтин Мельник, інструктор з першої долікарської допомоги Харківської обл. організації Червоного Хреста України

У нас почти 100% реализм идет. Мы накладываем грим на пострадавших, мы используем специальную кровь, она выглядит, как настоящая. Для того, чтобы люди поняли, что может произойти в реальной ситуации. Основная задача этих учений – показать, что знания по первой помощи спасают очень многих людей. Очень важно знать первую помощь.

На місці імпровізованої ДТП волонтери роблять й кардіограму. Результат передають до Харківського центру екстреної  медичної допомоги. Менше ніж за хвилину отримують відповідь. У реальному житті такі прилади допомогли врятувати не одне життя, кажуть лікарі.

Роман Павлович, учасник заходу

У нас есть такая аппаратура, есть врачи, которые этим занимаются уже более 10 лет. Ежегодно регистрируется от 10 до 15 тысяч телемедицинских электрокардиограмм. Помощь оказывается постоянная. Уверенная, очень качественная и это позволяет спасать жизни десяткам и сотням людей с острыми нарушениями сердечной деятельности.

У навчаннях взяли участь загони швидкого реагування Червоного Хреста з Харківської, Луганської та Дніпропетровської областей. Захід провели на базі навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України у селі Ватутіно.

Олег Бєлай, заступник начальника управління реагування ДСНС в Харківській області

Люди работали с аварийно-спасательным оборудованием, у них была задача – стабилизировать автобус, под которым был пострадавший, его приподняли, зафиксировали и с помощью ребят с Красного Креста извлекали пострадавшего.  Эти учения однозначно нужны, потому что идет взаимодействие между службами быстрого реагирования, с которыми мы постоянно сталкиваемся при чрезвычайных ситуациях как в городе, так и в области.

Навчання допомогло учасникам вдосконалити свої вміння у пошуку й порятунку постраждалих у техногенних завалах. За легендою, у недобудові впало перекриття, під завалами залишилося двоє людей. На їх пошуки відправилися волонтери разом зі спеціально навченими собаками. Постраждалих знайшли та передали швидкій допомозі. У Червоному Хресті кажуть, що такі навчання допомагають швидше реагувати при  надзвичайних ситуаціях у реальному житті.

Костянтин Башкіров, голова Харківської обл. організації Червоного Хреста України

Ситуации военного конфликта, техногенных катастроф, различных ситуаций на дороге и так далее. Они требуют слаженности, поскольку от этого зависит жизнь людей. Например, в Балаклее, когда рвались снаряды на складе, наши члены отряда, вместе с сотрудниками ГСЧС вывозили людей и передавали на «скорую». Двое суток была работа тогда.

Подібні навчання Червоний Хрест проводить кілька разів на рік.

Світлана Сухомлин, Євгеній Карпенко