На Харківщині ведеться активна підготовка до виборів

26 Червня 2019

У Харківській області всі силові структури, органи державної влади та комунального господарства активно готуються до проведення позачергових парламентських виборів 21 липня. Як зазначила губернатор області Юлія Світлична,  вибори мають  пройти законно, з дотриманням спокою та порядку на виборчих дільницях.

Завдання для Харківської області – провести чесні, прозорі, демократичні вибори – таку задачу  поставила очільниця області Юлія Світлична, розпочинаючи нараду щодо підготовки до виборів.  Голова Харківщини наголосила на важливості політичної неупередженості всіх структур, від яких залежить законність виборів в області.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Вибори в Харківській області, як завжди, повинні пройти чесно, прозоро, в повній відповідальності до законодавства України і так, як ми проводили їх до цього моменту.

Нагадаємо, що президентські вибори, які відбулися навесні, в Харківській області пройшли без серйозних порушень – як перший, так і другий тур. Що, в свою чергу, є показником твердої позиції на боці закону керівниці області. Тож і зараз Юлія Світлична вимагає від всіх учасників виборчого процесу дотримання всіх норм при підготовці до виборів і, власне, в день голосування.  Варто зауважити, правоохоронці вже на сьогодні отримали 62 повідомлення про порушення виборчого законодавства.

Валерій Сокуренко, начальник ГУ Національної поліції в Харківській області 

Про підкуп виборців, про поширення агітаційних матеріалів – без вихідних даних. За трьома порушеними відкрито кримінальне провадження, як підкуп виборців.

У день виборів на кожній дільниці чергуватимуть двоє поліцейських. Також до чергування та підготовки долучаються інші силові структури – СБУ та прокуратура області, представники яких сьогодні повідомили губернатору про повну готовність до виборчого процесу. Юлія Світлична наголосила на  необхідності працювати у співпраці всім структурам.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

На чому я наполягаю – координації зусиль у відповідності до особливостей Харківської області. Ми розуміємо, що ризики, які можуть бути використані усіма сторонами, зацікавленими в тому, щоб розхитати ситуацію в Харківській області. СБУ повинно приділити увагу, в першу чергу, місцям загального скупчення людей. Найголовніше – це життя людей, тому будь-яку інформацію потрібно перевіряти.

Олександр Волобуєв, начальник ГУ ДСНС в Харківській області 

Ми підготували 5 груп піротехніків та хіміко-радіаційного нагляду, співробітники матимуть змогу проголосувати, ми готові до забезпечення пожежної безпеки на виборчих дільницях.

Прикордонники, на яких також велика відповідальність за спокій та законність проведення виборчого процесу, повідомили про посилення чергування напередодні та у день виборів.

Роман Гоць, начальник Харківського прикордонного загону 

Вжито заходів щодо унеможливлення проведення політичної агітації на військових об’єктах, внесені зміни в графіку, щоб всі прикордонники стовідсотково могли прийняти участь у голосуванні.

Міграційна служба працюватиме також у посиленому режимі, видача паспортів буде здійснюватися навіть у день виборів. У виборців до 15 липня є можливість перевірити наявність свого прізвища у списках.

Вікторія Белявцева, керівник апарату Харківської облдержадміністрації 

Потрібно прийти до виборчої дільниці або до відділу ведення реєстру, перевірити себе у списках і до 15 липня внести зміни.

У Харківській області буде забезпечено проведення прозорих демократичних позачергових виборів до парламенту – зазначила голова області.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Моя однозначна позиція – в Харківській області вибори повинні пройти прозоро, чесно. Жодних махінацій або чорних схем чи підкупів не повинно бути. Я ще раз наголошую на повній аполітичності  кожного органу державної влади, незалежно від партії, тільки буква закону, тільки виборець буде голосувати у день виборів і саме люди повинні здійснити своє законодавче право відповідно до конституції України.

Безпека на виборчих дільницях – як для виборців, так і для членів комісій, дотримання законодавства при пересуванні бюлетенів та інших виборчих документів – завдання для всіх відповідних структур. Вони, в свою чергу, вже переходять на посилений режим несення служби.

Анна Почапська, Євген Сєріков.