На Харківщині цього року планують оновити 160 об’єктів медичної галузі

12 Червня 2019

Цього року  в області планують відремонтувати 160 об’єктів медичної галузі. Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Богдан Федак.

Протягом останніх кількох років медичні заклади реконструюються не лише у Харкові, а й у районах області – віддалених куточках Харківщини.  Сільська медицина на сьогодні виходить на новий рівень послуг, зокрема, це стало можливим завдяки будівництву нових амбулаторій.

Богдан Федак, директор Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації 

Те, що ми будуємо тридцять амбулаторій і будемо ще 20, це не означає, що ми не ремонтуємо, за останні декілька місяців ми об’їхали велику кількість районів, я вам скажу, Харківській район, Дергачівській район – 80% амбулаторій відремонтовано на дуже доброму рівні. І губернаторка контролює процес кожен раз, іноді і я здивований, що у нас так швидко все відбувається.

Лише за останній рік кількість об’єктів, де проводяться ремонти та оновлюється обладнання, виросло більш ніж у два рази.

Богдан Федак, директор Департаменту охорони здоров’я  Харківської облдержадміністрації 

Кількість об’єктів, які сьогодні знаходяться у роботі,  160 об’єктів, в минулому році було 70, це колосальна робота, і ініціативність губернатора не дає нам спокою, ми мусимо за тим всім пильнувати, їздимо, дивимося, покращуємо, обладнання нове краще намагаємося дати, в цьому плані проблем ніяких не буде.

Спільна робота, і як наслідок – відновлення приміщення лікарень. Богдан Федак говорить, що сьогодні залучаються всі можливі кошти на галузь медицини.

Богдан Федак, директор Департаменту охорони здоров’я  Харківської облдержадміністрації 

Фінансування йде із місцевого бюджету, з міжнародних інституцій, з обласного бюджету, все скрізь, де є можливості.  Якщо 160 об’єктів фінансується, то 20% – то фінансування міжнародного банку, міжнародних інституцій, тобто спільне фіксування дуже є доброю практикою, і обласна адміністрація намагається залучити всіх працювати разом, бо лише в спільній роботі можна чогось домогтися.

На сьогодні Харківщина в числі лідерів щодо відновлення медичної сфери. Це стало можливим завдяки особистій позиції голови області Юлії Світличної. Надаіл темпи не збавлятимуться – каже Богдан Федак.

Богдан Федак, директор Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації

Ініціативність керівника обласної влади, ініціативність на місцях, я вам скажу відверто, ми спілкуємося з багатьма областями, і люди дуже здивовані і дивляться з відкритими очами і говорять, як можна за рік стільки змінити, то можна, якщо є керівник, то і дороги робляться, і все, єдине не можна зробити, як по змаху чарівної палички, повинен пройти час.

Губернаторка неодноразово підкреслювала, що розвиток медицини є в пріоритеті її роботи.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Попереду ще багато медичних закладів. Мені дуже приємно, що саме на цю складову було приділено увагу, адже медична сфера – це пріоритет розвитку Харківської області. Будемо реконструювати, ремонтувати – де комплексно, де – частково. Будемо закупати медичне обладнання, щоб люди себе по-людськи почували.

На літо заплановано виконання більшості ремонтних робіт в об’єктах охорони здоров’я

Анна Почапська.