На Харківщині тривож ремонт доріг

12 Липня 2019
Дорожники продовжують планові ремонтні роботи на автомагістралях державного і місцевого значення. Роботи йдуть із випередженням графіку – звітують в облдержадміністрації. 
 
Основний дорожній об’єкт, що зараз ремонтуємося – це дорога Мерефа-Лозова-Павлоград. Там дорожники вже виконали 55% запланованих на цей рік робіт.
 
Сергій Пляка, заступник начальника з розвитку доріг САД у Харківській області 
Відновлено із 76 кілометрів, запланованих на цей рік, відремонтовано 51 кілометр. Якщо говорити конкретно, то ми увійшли у Лозівський район, сьогодні, якщо дасть погода, увійдемо в селище Краснопавлівка, а за Краснопавлівкою вже готується основа, тобто роботи йдуть згідно графіку.
Нагадаємо, що у цього році у дорожників, які ремонтують напрямки державного значення в роботі 14 об’єктів.
 
Сергій Пляка, заступник начальника з розвитку доріг САД у Харківській області 
Окрім дороги Мерефа-Лозова-Павлоград, на всіх інших об’єктах, роботи з облаштуванням асфальтобетонного покриття закінченні. Очікуємо, де по графіку нанесення розмітки і готуємо акти вводу. На двох об’єктах біля екопарку  зараз проходить тендерна процедура, по одному об’єкту цього місяця, по-іншому, перші числа серпня місяця проходить тендерна процедура.
Також тривають роботи на 4 штучних спорудах, які розташовані на дорозі Мерефа-Лозова-Павлоград. Роботи на штучних спорудах закінчать наприкінці вересня.
Сергій Пляка, заступник начальника з розвитку доріг САД у Харківській області 
Практично на всіх штучних спорудах види робіт однокові, це зняття асфальтобетонну, зняття однією накладної плити, армування, влаштування монолітної цементної плити, виконання робіт із гідроізоляції і влаштування нових шарів асфальтобетонну, також ремонт тротуарних блоків.  
Цього року розпочали відновлювати пішохідні доріжки на містку через річку Лопань у районі окружної дороги. Там демонтували старі тротуарні блоки, тривають підготовчі роботи до бетонування.
Щодо доріг місцевого значення, то тривають роботи з поточного і капітального ремонту.
Ігор Турченко, Директор ДП «Дороги Харківщини» 
З переліку об’єктів, їх 89,  що на цей рік і затвердила голова області  Юлія Світлична, зроблені 55. Тобто 34 об’єкта залишилось виконати цього року. Зараз у роботі 8 об’єктів. Роботи ведуться підрядником – їх в нас 11, з випередженням графіку. Плануємо в липні серпні місяці ці роботи закінчити в повному обсязі.
Також у кожному районі області тривають роботи з експлуатаційного утримання. Дорожники замінили більше ніж 2300 знаків, у серпні наноситимуть розмітку на пішохідних переходах у районі шкіл і дитячих садків.
 
Ігор Турченко, Директор ДП «Дороги Харківщини»
На особистому контролі голови області  Юлії Світличної перебуває будівництво об’їзної дороги навколо міста Лозова. Роботи виконані на понад 40%. Підрядник повністю завершив роботи з переносу комунікацій, труб, вивозу ґрунту та глини. З понеділка ми приступаємо до відсипки щебеню, на завершальній стадії – монтування нового асфальтобетонного заводу дальність асфальтобетонну до 1 кілометру, це дозволить зберегти якість будівництва цієї дороги.
Також триває ремонт моста через Сіверський Донець у Андріївці Балаклійського району. Варто відзначити що це найбільший міст в Харківській області.
Ігор Турченко, Директор ДП «Дороги Харківщини» 
Підрядник повністю провів демонтаж правої частини цього мосту. Фахівці працюють цілодобово та без вихідних. Зараз демонтують балки, з понеділка будуть завезені нові та почнеться їх монтаж.
До речі цього року виконають  ще більше ремонтних робіт на дорогах області. Додаткові обсяги стали можливими  за рахунок коштів, які були зекономлені при проведенні тендерів у системі «Prozorro». А саме більш ніж 46 мільйонів гривень.
 Ігор Турченко, Директор ДП «Дороги Харківщини» 
Додатково будуть виконанні роботи, це в першу чергу вперше на місцевій мережі встановимо світлофор у Циркунах. Там виконані роботи по ремонту дороги, поряд розташована опорна школа. Той світлофор, який там є, – в аварійному стані. Також плануємо продовжувати роботи по дорогах Дергачі – П’ятихатки, Черкаські Тишки, Харків – Липці – Борисівка. За рахунок цих коштів ми плануємо побудувати новий майданчик під ваговий комплекс в рамках ремонту дороги Мерефа–Лозова–Павлоград і будівництва нової автодороги.
Дорожники повідомили, що наразі вже йдеться підготовка до зимового періоду, а саме переговори про поставки піщано-сольової суміші.
 
Анна Почапська, Євген Сєріков