На Харківщині триває підготовка закладів освіти до нового навчального року

1 Серпня 2019

Триває підготовка навчальних закладів до початку учбового процесу. Про ремонти, будівництво та удосконалення системи освіти розповіла радниця губернатора області Світлана Резван.

За це літо у значній кількості навчальних закладів було проведено утеплення будівель з впровадженням енергоефективних технологій.  Такі роботи проводяться не лише у райцентрах, а й у маленьких селищах.

Світлана Резван, радниця голова Харківської облдержадміністрації 

Колись, три роки тому, наша губернатор Юлія Світлична заявила про те, що будемо боротися з розрухою. Здавалось би, це просто слова, але, дійсно, можливо, мешканцям міста не зовсім зрозуміло, але коли їздиш по районах і бачиш, в якому стані знаходяться школи та дитсадки – всі будівлі знаходилися в неналежному стані.  Тому боротися було  з чим, і три роки вже йде системна боротьба з цими проблемами.

Окрім впровадження енергоефективних технологій, ремонтують і внутрішні комунікації шкіл.

 Світлана Резван, радниця голова Харківської облдержадміністрації 

У нас є дуже відома опорна школа у Валках.  Нам вчителі казали, що нещодавно тут була земляна підлога. Якщо говорити про цифри, то цього року більше 365 мільйонів виділено з бюджетів різних рівнів на приведення в належний стан середніх закладів освіти. І ця сума розподілиться – 165 закладів освіти – це загальна школа і дошкільні, і капітальні ремонти, і реконструкції і навіть зведення нових будівель.

На сьогодні в області збільшується кількість шкіл, де навчальний процес забезпечений сучасним надійним обладнанням. Це і комп’ютери, і медійні дошки, інтерактивні ігри, меблі для відпочинку та занять.

Світлана Резван, радниця голова Харківської облдержадміністрації 

І сьогодні діти, незалежно від того, де вони народилися – в місті чи селі – це «діти гаджетів». Вони швидко отримують інформацію і вони хочуть так навчатися, щоб їм було цікаво, тому забезпечення мультимедійними системами, обладнанням – це першочергове, і нещодавно відвідування  Біляєвського ліцею, це Первомайських район, і там відкрито 5 предметних кабінетів для вивчення природничих наук, а першого вересня діти зустрінуться з лінгафонним кабінетом.

Зараз у педагогів з’являться нові можливості  для навчання. Вчителі проходять перепідготовку, де їх навчають новим стандартам ведення викладацької діяльності. Більше того, тісна комунікація між педагогами та обласною владою дає плоди у сфері освіти та науки регіону.

Світлана Резван, радниця голова Харківської облдержадміністрації 

Такі зустрічі проходять і проходять там, де працюють люди не в кабінеті, не на прийомі, а губернатор приїжджає до людей, і результати зустрічі, і після кожного приїзду губернатора щось відбувається по запитах населення обов’язково.

Щодо дошкільних закладів в області, то Харківщина впевнено йде до мети подолання проблеми черг у дитячих садочках – каже Світлана Резван.

Світлана Резван, радниця голова Харківської облдержадміністрації 

Щоб такої проблеми, що прямо черги черги в Харківській області немає, але майже 1600 місць нових відкрито в минулому році – це і розширення груп, і відкриття нових, і цей процес триває і ще раз зауважу, що це відбувається в маленьких селищах, вот як в Південному селищі звели триповерховий дитячий садок, відремонтовано і старий двоповерховий  там на 145 місць, але там по сучасним мірках переповнений, тому збудували ще триповерховий. От так можна просто в селищі збудувати триповерховий садок, там у кінці року буде 630 дітей.

Тож роботи щодо відновлення закладів освіти тривають на Харківщині.  До першого вересня більшість робіт із запланованих на цей рік мають бути виконані. Голова області тримає це питання на особистому контролі.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Дитячі садочки і школи, ремонти шкіл, укріплення з’являються по кожному району в Харківщині. І в селах, там де повинно бути, нормальні умови і для дітей, і для колективів, і в обласних центрах. Діти і люди в нас однакові, що в селі, люди праці, що в обласних центрах. Повинні бути умови однакові для всіх.

Анна Почапська.