На Харківщині триває будівництво нового онкологічного центру

16 Грудня 2019

На Харківщині триває будівництво нового онкологічного центру.

Перша черга будівництва онкологічного центру розпочалась у грудні минулого року. Такого об’єкту область давно потребувала, адже у центрі буде створена унікальна у нашій країні база для лікування та діагностики онкологічних хвороб на ранніх стадіях. До того ж, обласний центр онкології, що існує наразі, здебільшого потребує повного ремонту.  Старт будівництву нового онкоцентру дала тодішня голова області Юлія Світлична.

Юлія Світлична – депутат Харківської обласної ради 

Весь цей час людям обіцяли, але за цей період дуже застаріла інфраструктура – і морально, й інженерно, і фізично, тому потрібно було кардинально змінювати ситуацію. На початку 2018 року ми прийняли рішення щодо створення нового надсучасного онкологічного комплексу, а зараз, розпочинаємо його будівництво.

Сьогодні, як депутат обласної ради Юлія Світлична продовжує підтримувати будівництво цього масштабного об’єкту.  Перша черга будівництва онкоцентру йде повним ходом, каже гендиректор закладу Денис Скорий.

Денис Скорий, генеральний директор Харківського обласного центру онкології

Все мы очень знаем ситуацию с Харьковским онкоцентром, в которую десятилетиями не вкладывалось никакие финансовые ресурсы, не закупалось оборудование, не было должного развития  онкологии в Харькове и Харьковской области. Ситуация за последние три года, конечно, изменилась кардинальным образом, все мы прекрасно знаем о том, что было принято решение относительно строительства нового онкологического комплекса.

Юрій Лозовий працює на об’єкті вже не перший місяць. Він каже, наразі, завершують встановлювання фундаментних стаканів під колони.

Юрій Лозовий – виконроб

Работы выполняются все по плану, согласно графика и в срок, материалами всеми и техникой обеспечены. Сейчас мы заканчиваем вязку арматуры и плиту секции А, который будем бетонировать 23 декабря.

Всі роботи, що наразі виконують будівельники, профінансовані на початку цього року, під час сесії обласної ради. Тоді, спрямування коштів на будівництво цього важливого для Харківщини та інших областей України  соціального об’єкту,  стало можливим за особистої підтримки Юлії Світличної.  Загалом, на будівництво першого етапу онкоцентру депутати спрямували біля 43 мільйонів гривень.   Поки, каже виконроб, погодні умови  не впливають на зведення комплексу. Про масштаби майбутнього медзакладу кажуть цифри, що наводить будівельник.

Юрій Лозовий – виконроб 

Котлован 20 х 62 метра. Бетона на каждой плите порядка 900 кубов. Арматуры от 143 до 150. Объем грунта, отработанного в этом году, – порядка 35 тысяч кубов.   Перепад высот у нас – от 4 до 7 метров.

Нагадаємо, перший етап будівництва передбачає зведення чотирьох котлованів.

Затем,  Вы видите существующие здания. Мы в 21 году сдаем под ключ 4 корпуса. Переселяем маммологию, урологию сюда и продолжаем вести вторую очередь. Здесь будет увеличение и котельной и двух трансформаторных подстанций, кислородного пункта дизель-генераторной станции.

Нагадаємо, нещодавно був проведений ремонт і у працюючому приміщенні старої онкологічної лікарні.  Серед іншого тут було оновлене хірургічне відділення та встановлене новітнє сучасне обладнання.

Марія Зайцева, Віктор Сєріков.