На Харківщині триває благоустрій маленьких населених пунктів

2 Липня 2019

Літо – період активного благоустрою території. У Харківській області цьому питанню губернатор приділяє велику увагу. Не цурається попрацювати і власноруч. Що планують зробити за літо та що вже встигли – у наступному сюжеті.

Багато хто звик, що саме у великих містах має бути чисто. Мають розквітати парки та встановлювати фонтани. Проте голова області Юлія Світлична за три роки свого керівництва регіоном серйозно занепокоїлася в тому числі питаннями благоустрою територію та розвитку інфраструктури в селах і селищах області.  Днями, під час робочої поїздки губернатора до Дергачівського району, прийнято рішення відновити цілий парк.

Тож, як повідомила Юлія Світлична, у Дергачах обладнають парк відпочинку з інтерактивним майданчиком та вільним wi-fi. Наразі готується проект майбутнього парку, у ньому були враховані побажання місцевих жителів. Хоча зараз замість парка тут суцільне поле із розхитаними скамійками та непрацюючим фонтаном. Але вже цього року жителі Дергачів побачать цю територію зовсім іншою.

Юлия Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Всього в Дергачівському районі заплановані роботи на більш, ніж 15 об’єктах, які було профінансовано з обласного бюджету. Також більше, ніж 35 об’єктів ми будемо реалізовувати спільно з районним бюджетом. У тому числі – в місті Дергачі плануємо будівництво нової зони для відпочинку.  Таке місце є, але з огляду на ті можливості, які сьогодні є в інших містах, на ті нові технології, які є у світі, потрібно нести їх в районах Харківської області. Плануємо створити інтерактивний майданчик, wi-fі – покриття, цікаві ігрові зони – і для дорослих, і для дітей, щоб надати можливість усім відпочивати в комфортних та якісних умовах.

Необхідні кошти з обласного бюджету вже виділили під час сесії обласної ради. Проект будівництва парку передбачає 2 пускові комплекси. Виділене фінансування дозволить уже цього року ввести в експлуатацію перший з них. При розробленні проекту реконструкції спеціалісти спілкувалися з місцевим населенням з приводу облаштування парку. Побажання жителів будуть враховані у проекті. Так, при створенні зони відпочинку передбачено упорядкування території, встановлення сучасного освітлення, влаштування сцени, будівництво спортивної зони та спеціального майданчика для воркауту й роликодрому, який взимку ставатиме ковзанкою. Також планують удосконалити скеледром, який розпочав роботу в Дергачах торік.

Варто зауважити, що Юлія Світлична не цурається власноруч братися за благоустрій. Так сталося навесні в селищі Солоницівка Дергачівського району.

Тут багато молоді, яка активно проводить свої будні та вихідні. На центральній площі населеного пункту розбили цілий  парк.  Не дивлячись на дощ, над озелененням працювали всі.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Впечатления прекрасные, видите, дождь, как всегда, на удачу. И сегодня собрались, чтобы заняться экологическим вопросом и посадить деревья, не зря говорят, что каждый человек должен посадить дерево, это наши легкие, это наше будущее, надо бережно относиться к природе и она нам тоже будет улыбаться.

Загалом у Солоницівці висадили 450 дерев, 325 з них – на центральній площі. Серед саджанців – каштани, клени, липи, берези, ялинки, туї, глоди, а також кущі козацького ялівця. Місцеві жителі активно долучилися до роботи, кажуть, задоволені тим, що благоустрій відбувається в районах області, створюються умови для відпочинку не гірші, аніж у місті.

Ольга,  місцева жителька

Это, можно сказать, центр посёлка, тут с детьми гуляем, площадка, очень даже приятно благоустроили тут.

Марія, місцева жителька

Дуже добре, хочемо, щоб наше селище ще краще стало.

Участь губернатора у озелененні, місцеві сприймають дуже позитивно.

Василь, місцевий житель

Так і надо, ми довольні, вона беспокоїться за нашу область і в Україні, спасибо їй за це.

Подібні заходи завжди проходять у спілкуванні з громадою, люди вільно підходять до губернатора зі своїми проблемами.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Мы слышим людей, то, что говорят и пытаемся помочь.

Важливим є також благоустрій дорожнього фонду області. Наразі йдуть роботи з ліквідації порослі на автошляхах регіону, прибирання сміття, відновлення знаків – детально про це розповідають дорожники.

Сергій Пляка, заступник начальника з розвитку доріг Служби автомобільних доріг у Харківській області

Приступили до нанесення дорожньої горизонтальної розмітки, зараз працює дві бригади повноцінно Київ – Харків і напрямок – Окружна дорога – плануємо протягом липня на 90% поновити дорожню розмітку, де це можливо і де ми це запланували. Крім цього, йде облаштування доріг, а саме – фарбування бар’єрної смуги мостів і інші роботи. Паралельно розпочалися роботи із підготовки до зимового періоду.

Скрізь по області йде благоустрій в паркових зонах, біля шкіл, лікарень та дитячих садках. Особлива увага приділяється благоустрою біля  Будинків культури, бо часто саме ця територія є майданчиком для масових свят. Цього літа заплановані роботи з ремонту та реконструкції об’єктов культури в усіх районах області. Кошти, нагадаємо, виділяються з усіх можливих джерел, питаннями вчасного фінансування особисто піклується Світлична.

Анна Почапська