На Харківщині створений антикризовий штаб із протидії коронавірусу

25 Березня 2020

У забезпеченні лікарень необхідним медичним обладнанням під час боротьби з коронавірусом велику роль відіграє бізнес. Зокрема, на Харківщині створений антикризовий штаб із протидії цій небезпечній хворобі. До штабу увійшов відомий бізнесмен Олександр Ярославський, міський голова Геннадій Кернес та губернатор Олексій Кучер. Словом, очільника обласної адміністрації не було на засіданні штабу, що викликало шквал публічного негативу як з боку Ярославського, так і з боку  Кернеса. За кілька днів конфлікт був вичерпаний, що також прозвучало у публічній площині. Про що говорить цей конфлікт  висловилися відомі харківські політологи.

Напередодні у високих кабінетах Харківщини вирували небиякі пристрасті. Все розпочалось після того, як губернатор області Олексій Кучер не прийшов на засідання антикризового штабу та направив замість себе заступника.  Це потягнуло за собою різкі та емоційні висловлювання як з боку мера міста, так і з боку відомого бізнесмена Олександра Ярославського.

Олександр Ярославський, власник і президент DCH   

Это просто не дело, это не губернатор, это какой-то…..это посмешище, а не губернатор.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова

Он слышал, что мы на четверг договаривались ………….а он прислал Пастуха.

Втім, вже за кілька днів консенсусу було досянгуто та конфлікт вичерпаний, принайміні у публічній площині. Залишається відкритим питання – чому губернатор не прийшов на таку важливу під час розповсюдження коронавірусу  зустріч. Це залишається загадкою, говорить політолог Віталій Курочка. Можливо, сторонами керувала емоційність. Політолог підкреслює, що така ситуація може спросокувати глобальний конфлікт, з одного боку якого може опинитися губернатор, з іншого – мер та представники великого бізнесу Харківщини.

Віталій Курочка, політолог

Гуляють такі думки, що, можливо, хтось захотів монолітом спробувати взяти владу як в місті, так і в області. Спробувати чи пройде цей трюк чи ні. Принаймні завше було так, що голова обласної адміністрації – це людина Президента. Відповідно ця людина завше буде людиною Президента. Тому, напевно, тут якісь погляди розійшлися, якісь цінності. Дуже важко так сказати. Саме це спрацювало і тут такий міні-скандал. Ну далі побачимо. Тому що тут і року немає, а керівництво пана Кучера, а вже маємо такі непорозуміння.

Ситуація, яка сьогодні склалась у країні навколо коронавірусу, повинна викликати узгоджені дії влади. Ця ситуація ще раз показала, що очільник області не досить досвідчений, каже політолог Ігор Поліщук.

Ігор Поліщук, політолог

На мій погляд, це така недосвідчена людина, не зовсім підготовлена у таких справах. У порівнянні з колишнім губернатором Світличною нині діючий, він все-таки програє, істотно прграє, бо і команди такої нормальної немає, і можливо немає такого організаційного фінансового та інших ресурсів, які б дозволили вправно виконувати свої обов’язки.

Такий конфлікт, вважає Ігор Поліщук – лише тимчасово вичерпаний. Він також підкреслює – непорозуміння з різних питань між сторонами конфлікту  можуть загострюватися і у подальшому.

Олена Павличенко.