На Харківщині стартувала приписна кампанія

9 Січня 2019

На Харківщині стартувала приписна кампанія-2019. Цьогоріч стати на військовий облік повинні майже сім з половиною тисяч юнаків. Це – молоді люди дві тисячі другого року народження.

Приписна кампанія-2019 стартувала у Харківській області. Стати на військовий облік мають юнаки, яким цьогоріч виповнюється сімнадцять. Таких у регіоні – майже сім з половиною тисяч – каже заступник військового комісару обласного військкомату.

Олександр Томашевський, заступник військового комісара Харківського обласного військомату 

Громадяни отримають приписне свідоцтво після проходження медичної  комісії. Хто визнаний непридатним – отримає військовий квиток. Всі громадяни мають з’явитись до призовних дільниць, яким цього року виповнюється 17 років.

Дві тисячі вісімнадцятого до призовних дільниць мали приписатись більше восьми з половиною тисяч юнаків. Цей план вдалось виконати повністю – зазначив Томашевський. Він нагадав – від приписки звільняються лише тяжко хворі молоді люди, які не можуть вільно пересуватись. В усіх інших випадках – за неявку до призовних дільниць передбачена адміністративна відповідальність. А ще –

Олександр Томашевський, заступник військового комісара Харківського обласного військомату 

Громадяни, які не отримали приписних свідоцтв, будуть мати проблеми при вступі до вищих навчальних закладів. Ці приписники – юнаки, яким виповнилося 17 років, мають проблеми з перереєстрацією свого місця проживання. Такі ситуації у нас були.

Також цього року продовжується набір на службу за контрактом – зазначив військовий комісар облвійськомату Юрій Калгушкін. Дві тисячі вісімнадцятого планове завдання для Харківщини складало дві тисячі сто контрактників. Його вдалося виконати повністю.

Юрій Калгушкін, військовий комісар Харківського обласного військомату

7 відсотків було призвано жінок, які зараз проходять службу за контрактом, і 35% – це учасники бойових дій, які приймали участь у виконанні бойових завдань, починаючи з 2014 року.

З початку року до військоматів Харківщини вже звернулись близько ста бажаючих – розповів військовий комісар. Це – каже – пов’язано зі збільшенням грошового забезпечення військових. З першого січня цього року військові отримуватимуть мінімум на тридцять відсотків більше. Для прикладу –

Юрій Калгушкін, військовий комісар Харківського обласного військомату

Рядовий отримував місячне забезпечення 7500,78 гривень. Починаючи з січня, грошове забезпечення становитиме  від 10800 гривень на місяць.

Також військові отримують повний соцпакет – зазначив військовий комісар. Окрім цього, нині триває робота з забезпечення військових житлом – каже Олексій Максимов  – директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами обладміністрації. Так, наприкінці року військові 92-ї бригади отримали вісімдесят квартир у Башкирівці. Сертифікат на дві новозбудовані багатоповерхівки командиру бригади передали голова області Юлія Світлична та Міністр оборони України Степан Полторак.

Олексій Максимов, дир. Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської облдержадміністрації 

І у дві тисячі дев’ятнадцятому, найближчим часом буде завершено будівництво 3-го будинку, який теж дасть до 40 квартир для військовослужбовців. Таким чином, цього року ми забезпечили в повному обсязі житлом нашу рідну 92 бригаду.

Олексій Максимов зазначив, що минулого року було зроблено чимало для зміцнення тероборони області.

Олексій Максимов, директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської облдержадміністрації

За ініціативи голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної було виділено 2 мільйони 900 тисяч гривень, які були успішно освоєні на зміцнення матеріально-технічної бази. І додатково органами місцевої влади, також за сприяння Юлії Світличної,  поза планом було надано практичну допомогу щодо проведення зборів.

Також були проведені навчальні збори, у тому числі – під час тридцятиденного воєнного стану. Окрім цього, дві тисячі вісімнадцятого на Харківщині створили окрему сто тринадцяту бригаду територіальної оборони – зазначив Максимов.

Кристина Загребельна, Віктор Сєріков.