На Харківщині розвивають соціальну інфраструктуру

9 Жовтня 2019

Більше 100 кілометрів розділяє Харків та селище Ківшарівка Куп’янського району. Кілька місяців тому його відвідала голова області Юлія Світлична.

До Риму звідси більше 2000 кілометрів, до Куп’янську – всього 14, нагадує вказівник у парку. Селище Ківшарівка – це багатоповерхівки, гуртожитки для працівників колишнього ливарного заводу і населення у 2000 жителів.

Зоя Василівна і сама встигла попрацювати на підприємстві, потім – у соціальній сфері. З теплотою відгукується про свою місцевість.

Зоя, місцева жителька

Какой прекрасный у нас поселок, какие замечательные люди у нас живут. 5 школ, ДК прекрасный, училище.  Вы видели, нигде у нас ни мусора нет, у нас чистота, порядок.

Якщо бути відвертими, то багато років на селище ніхто не звертав увагу, розповідає жінка. Але на початку літа до Ківшарівки навідалась голова області Юлія Світлична. Тоді Зоя Василівна, разом з іншими жителями селища поспішила до губернатора з наболілими питаннями. І деякі з них Юлія Олександрівна пообіцяла в найкоротші терміни вирішити.

Зоя, місцева жителька

Очень понравилась, очень. Простая. Энергичная. Видно – деловая. Такие молодые и должны быть, представлять нашу власть.

Першою вирішили проблему з болотом біля 33-го будинку. Сьогодні цією стежкою до автобусної зупинки Зоя Василівна проходить без перешкод. Але нещодавно це місце було залите водою.

Зоя, місцева жителька 

До приезда Юлии Александровны тут было чистое болото. Без сапог ни пройти, ни проехать. Благодаря ей сразу начала работа вестись. Начали завозить грунт, начали завозить плиты, начали все облагораживать и теперь люди свободно могут передвигаться на ту сторону.

Тут встановили і нове освітлення, аби вечорами повз яр місцеві йшли без остраху. Освітлення зробили і у дворі будинків. Встановили лави і дитячі гойдалки. Всього цього раніше взагалі не було, продовжує жінка. Можливим це стало завдяки підтримці губернатора області.

Дуже пишаються місцеві жителі і  своєю лікарнею. Велика територія та декілька корпусів. Люди занепокоєні тим, що точаться розмови про закриття медзакладу. Говорять – вже сьогодні до деяких лікарів доводиться їхати аж у Куп’янськ. З цим питанням на зустрічі звернулись до губернатора Харківщини. Юлія Світлична пообіцяла лікарню зберегти.

Зоя Бєлік, місцева жителька

Когда Юлия Александровна посещала Ковшаровку, многие люди задавали ей вопрос, о том, что ходят слухи, что ковшаровскую больницу закроют. Но она говорила, что нет, не должны закрыть, я приложу все усилия, чтобы ее не закрыли.

Після візиту губернатора відремонтували і дорогу до лікарні. Не на камеру водій швидкої розповідає, що стара дорога була зруйнована і їздити по ній кареті швидкої було вкрай важко.

У Ковшарівці немає назв вулиць. Селище поділено на старий та новий мікрорайон. Люди орієнтуються лише на номери будинків.

Зоя Василівна показує далі. Селище веде до нового майданчика, який так само збудували за ініціативи голови області. Тут вже зібралися небайдужі жителі.

Любов, місцева жителька

Дорогу сделали. Не везде, но не все ж сразу. В школе вікна поставили. Столовую,  хорошие столы, оборудовали хорошо.

Наталія, місцева жителька

Меняется потихонечку, детскую площадку построили. Здесь вся Ковшаровка теперь отдыхает, гуляет – пенсионеры, дети. Все замечательно.

На колишньому пустирі збудували нове поле для гри в футбол та баскетбол, влаштували дитячий майданчик, поставили лави для відпочинку та тренажери.

Катерина, місцева жителька

Все детские площадки в таком ужасном состоянии, в аварийном состоянии. И когда построили здесь площадку, все детки перешли сюда. Даже в позднее время здесь освещение, удобно гулять. Здесь мамочки и с колясками гуляют, и ребята и в баскетбол играют, и футбол, и занимаются на тренажерах. То есть, для разного возраста.

Не одразу, а потроху, говорить Зоя Василівна. Жінка досить позитивно відноситься до майбутнього свого селища. Говорить – в ньому великий потенціал. І сподівається, що з допомогою обласної адміністрації всі потреби жителів будуть вирішені.

Олена Павличенко, Євген Сєріков.