На Харківщині провалена робота з протидії пандемії коронавірусу

24 листопадаа 2021

На Харківщині котру добу поспіль зберігається висока смертність від коронавірусу. Лише за минулу добу Ковід-19 забрав життя 43 жителів Харківської області. За цим показником регіон у сумних лідерах антирейтингу серед регіонів України. Не першу добу залишається високою у області і захворюваність на коронавірус. Крім, того, на Харківщині за 10 місяців цього року майже у три рази збільшилась загальна інфекційна захворюваність. Детальніше – у наступному сюжеті.

Висока смертність від коронавірусу зберігається на Харківщині вже не перший день. За цим показником Харківська область – третя в Україні. Загалом з початку пандемії Ковід-19 забрав життя більше 5 тисяч 400 жителів Харківщини. Ця цифра співставна з кількістю населення районного центру. Постійно у лідерах антирейтингу серед регіонів країни Харківщина і за захворюваністю – за минулу добу на діагноз Ковід-19 підтвердився більше ніж у 560 жителів регіону. Загалом же за кількістю людей, які перехворіли коронавірусом з початку пандемії, область на другому місці в Україні. Всі ці цифри – наочне підтвердження того, що у регіоні була повністю провалена робота з боротьби з коронавірусом.

Тим, хто занедужали, через нестачу місць вкрай складно потрапити до лікарень, не забезпечена область і ліками. Хворим та їх рідним доводиться витрачати десятки, а то й сотні тисяч на лікування:

Олена, донька хворої на COVID-19

– Потрачено около 100 тысяч.

– А що в лікарні, якось надавали безкоштовні ліки?

– Давали, но не настолько много.

Керівником штабу з подолання наслідків коронавірусу, до речі, ще за часів керівництва областю Айною Тимчук, був призначений нині виконуючий обов’язки очільника Харківщини Олександр Скакун. Втім, ані тоді, ані зараз область виявилась фактично не готовою протистояти пандемії Ковіду. Ба більше – за часів такої кричущої ситуації із поширенням коронавірусу обласна влада вирішила зайнятися власним піаром. До кінця року, Харківська облдержадміністрація, на чолі з виконуючим обов’язки очільника Скакуном, планує витратити на висвітлення власної діяльності у ЗМІ майже 4 мільйони гривень.

Ігор Поліщук, доктор політичних наук

Це абсолютно недоречно. Це свідчить про те, що влада просто не дбає про людей. Вона зайнята своїми питаннями. Вирішенням якихось своїх поточних. Ну мабуть, що їм спустили з гори, ну от, треба освоїти під Новий рік чотири мільйона. Що ви можете зробить? Давайте піар включемо. Просто така от знову ж таки, нефаховість і бездумність.

До того ж, за даними Харківського обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України, на Харківщині інфекційна захворюваність з початку року зросла майже у три рази. Зокрема, йдеться про розповсюдження туберкульозу та кору. Та попри жахливу ситуацію із захворюваністю та смертністю від коронавірусу, для обласної влади це питання, вочевидь, не є пріоритетними. Адже у розпал пандемії Ковіду вона опікується власним піаром.

Світлана Сухомлин