На Харківщині продовжують оновлювати сільську медицину

11 Січня 2019

На Харківщині продовжують оновлювати сільську медицину. Так, у селищі Сніжків Валківського району нове життя отримала амбулаторія, яка роками знаходилася у занедбаному стані. 

Сніжків – невеличке селище Валківського району із населенням 1300 жителів. На все село тут одна амбулаторія та один сімейний лікар. Побудована півстоліття тому будівля жодного разу не знала капітального ремонту. Не краща ситуація була і з обладнанням – воно було застаріле та майже не придатне для роботи.

Марина Орлова, головний лікар Валківського центру первинної медико-санітарної допомоги

Будівля була в жахливому стані. Не було умов для повноцінної роботи і для того, щоб пацієнт отримував ті необхідні йому медичні послуги.

За підтримки голови області Юлії Світличної, капітальний ремонт амбулаторії розпочався минулого року. На це з обласного бюджету направили більше двох мільйонів гривень. На сьогодні вже зробили ремонт внутрішніх приміщень, оновили систему водопостачання та освітлення. А також повністю замінили систему опалення. Замість старого дров’яного котла встановили новий  – на альтернативному паливі – пелетах із лушпиння соняшника. Це не тільки зручніше, а і набагато економніше, говорить Анатолій Греков.

Анатолій Греков, технічний працівник

Сейчас температура на котле – 60 и уже в здании тепло. То есть изменения налицо.

Крім того, аби заохотити до праці молодих спеціалістів при амбулаторії збудували службове житло. Будинок матиме одну кімнату та велику кухню – студію.

Марина Орлова, головний лікар Валківського центру первинної медико-санітарної допомоги

Ми коли планували робити тут капітальний ремонт, звісно, потурбувалися про те, щоб для лікаря було службове житло. І воно зроблено.

А щоб лікар був мобільний та міг швидко та оперативно виїздити на виклики, для службового користування у амбулаторію закупили нову автівку. Таких змін і такої уваги, як зараз, Валківський район не бачив ніколи, говорить його голова Віктор Войтенко.

Віктор Войтенко, голова Валківської райдержадміністрації

У нас підтримується все це нашим губернатором Юлією Світличною, у якої діти, медицина – це все на першому місці. Тому я вірив в це і розумів, що це буде. У нас на 50% збільшилася заробітна плата в цьому році у медиків. Зараз ви були в амбулаторії, люди думали, що на цьому місці скоро вже нічого не буде, а ми зробили прекрасний ремонт.

Вже скоро у Валківській амбулаторії розпочнуть зовнішні роботи. Утеплять фасад, замінять вікна та перекриють дах. Також у планах –  повністю оновити обладнання та закупити ще одну автівку. Нагадаємо, розвиток медичної сфери регіону знаходиться на особистому контролі голови області Юлії Світличної.  

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.