На Харківщині продовжують оновлювати автодороги

6 Вересня 2019

У Харківській області тривають ремонти доріг. До холодів планують встигнути.

На сьогодні активні дорожні роботи тривають скрізь по регіону, великі сили кинуті на відновлення аварійного мосту біля селища Пісочин, обвал якого стався два тижня тому через те, що по ньому проїхала  перевантажена автівка.

Сергій Пляка,  заст. начальника з розвитку доріг Служби автомобільних доріг в Харківській області 

Як ми і обіцяли, вже в минулу п’ятницю на майданчику розпочалися роботи. Фотографія «вчорашнього обіду» – десь на 12 годину в нас стояли вже 4 опори під третім прольотом, роботи йдуть, нарада буде в понеділок, де прийматися буде технічною радою автодору, ми веземо дві пропозиції по майбутньому цієї штучної споруди.  Перша – це капітальний ремонт в існуючих параметрах, друга – це реконструкція першої категорії.

За умовами капітального ремонту, говорить Пляка, міст залишиться в існуючих розмірах., що, можливо, не відповідає сьогоднішньому автомобільному руху там, проте такий варіант є в декілька разів дешевшим і швидшим за реконструкцію, де потрібно буде розширювати полоси мосту, а іншими словами – добудовувати міст. Там виникає проблема  з землевідведенням, вирішення цих питань може зайняти рік, говорять спеціалісти. Тому в двох варіантах відновлення штучної споруди є як плюси, так і мінуси.

Сергій Пляка,  заступник начальника з розвитку доріг Служби автомобільних доріг в Харківській області 

Ми виносимо це рішення на розсуд «Укравтодору», як головного розпорядника коштів. Ми в цьому році розпочинаємо проектні роботи. Тепер потрібно визначитися – на реконструкцію чи на капітальний ремонт.

Щодо основних робіт на дорогах Харківської області, що були заплановані на цей рік, то дорожники вже виконали майже 95% плану.

Сергій Пляка,  заступник начальника з розвитку доріг Служби автомобільних доріг в Харківській області 

Залишилися незначні роботи, пов’язані з облаштуванням дороги Мерефа-Лозова-Павлоград. До 30% нанесена розмітка, влаштування узбіч, встановлення дорожніх знаків. Починаємо роботи з встановлення бар’єрного огородження. Також, окрім Мерефа-Лозова-Павлоград закінчені роботи на чотирьох штучних спорудах із накладання нових бетонних плит.

Щодо доріг місцевого значення – на об’їзній дорозі навколо Лозової завершені роботи з влаштування асфальтобетонного покриття, тривають роботи з відновлення знаків, монтажу бар’єрного огородження, нанесення дорожньої розмітки. Відкриття дороги планується у вересні, на День міста Лозова. Нагадаємо, дорога Мерефа-Лозова-Павлоград – пріоритетний напрямок цього року. Завдяки зусиллям голови області Юлії Світличної їі фінансування внесене до державного бюджету окремим рядком. Контролює хід робіт губернатор особисто.

Сергій Литвинець, заступник директора ДП «Дороги Харківщини» 

На мосту через річку Сіверський Донець у Балаклійському районі –  армування плит, бетонування, штукатурення опор.  На дорогах місцевого значення продовжуються роботи з ліквідації ямковості, щоденно на дорогах області працює близько 30 бригад у кожному районі. Пріоритетні напрямки – маршрути шкільних автобусів та під’їзди до лікарень.

Дорожники також активно готуються до зими.

Сергій Пляка,  заступник начальника з розвитку доріг Служби автомобільних доріг в Харківській області 

Згідно доручення голови обласної адміністрації Юлії Світличної, ми одержали 45 вагонів із солю, і до кінця місяця буде 60 вагонів, тобто матимемо у жовтні 40%. Великий показник у порівнянні з іншими областями України, найкращий показник.

Також дорожники провели повний аналіз стану штучних споруд в регіоні і визначилися з першочерговими роботами з ремонту у наступному сезоні.

Анна Почапська, Віктор Сєріков.