На Харківщині продовжується реалізація проекту «Енергія світла»

12 Червня 2019

На Харківщині продовжується реалізація проекту «Енергія світла». Він реалізується за підтримки та ініціативи  голови області Юлії Світличної та розрахований до 2021 року. До цього часу у всіх куточках Харківщини мають з`явитися сучасні енергоефективні світильники – як на вулицях, так і біля під’їздів.

Довгі роки вулиці сіл, селищ та міст області знаходились без освітлення, чи мали досить застарілі енергоносії. Вже за 2 роки вулиці у всіх куточках області будуть повністю освітлені. Один із розділів програми «Енергія світла» передбачає освітлення вхідних груп, тобто встановлення ламп при входах до під’їздів будинків.

Сергій Магдисюк, директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури Харківської облдержадміністрації

Станом на сьогодні проведено монтаж у 291 під’їзді – це 63% від запланованої кількості, на суму майже 6,5 мільйонів гривень. Всього в рамках програми в цьому році заплановано освітити 3600 під’їздів із загальної кількості 5200.

Крім того, на проведених роботах вдалося зекономити понад 500 тисяч гривень, завдяки цьому до плану включили вхідні групи баготоповерхівок у місті Красноград. Активно продовжуються і роботи з освітлення вулиць. Цьогоріч на це передбачено понад 50 мільйонів гривень.

Сергій Магдисюк, директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури Харківської облдержадміністрації

Всього в рамках програми в 2019 році передбачено 52 об’єкти з реконструкції та ремонту вуличного освітлення, 44 – з капітального ремонту зовнішнього освітлення. У загальних цифрах – це буде 708 світильників, майже 31 кілометр – заміна проводів та 40 опор по розділу «Реконструкція», 745 світильників і майже 30 тисяч метрів погонних сітей та 44 опори – по капітальному ремонту.

Реалізація програми «Енергія світла» на Харківщині знаходиться на особистому контролі губернатора Юлії Світличної.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Будемо підходити комплексно, будемо вирішувати цю проблему, зосереджуючись доріг із пішохідними зонами в районах житлових, і освітлювати соціальну інфраструктуру, а також будемо освітлювати майданчики і ті зони, в яких люди проводять час. Підійдемо, як завжди, комплексно і швидко, не будемо розтягувати. «Енергія світла» нарешті дійде до кожного району Харківської області.

«Енергія світла» охопить майже 90 населених пунктів Харківської області.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.