На Харківщині працівники лісгоспу незаконно вирубали дерев на понад 5,5 мільйонів гривень

7 Грудня 2019

На Харківщині працівники лісгоспу незаконно вирубали дерев на понад 5,5 мільйонів гривень. Зараз прокуратура з’ясовує обставини.

Прокуратура області повідомила про підозру одинадцятьом службовим особам державного підприємства  «Балаклійське лісове господарство».

Правоохоронці встановили, що працівники підприємства  регулярно здійснювали продаж деревини,  на сьогодні нараховано майже 500  дерев.

Сергій Шевцов,  заступник прокурора Харківської області 

Посадовці діяли за наступною схемою – видавали порубані квітки для санітарних порубок, але більше норми посадовці завищували кількість і продавали деревину і кошти привласнювали. Сума збитків – понад 6 мільйонів гривень -взагалі по трьом лісництвом. Під час обшуків 11 вручена підозру.

Прокуратурою області повідомлено про підозру  лісничим за частинами 3,4 та  5 статті  191 Кримінального Кодексу України. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу та відсторонення від посад. Їм загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади.

Сергій Шевцов,  заступник прокурора Харківської області 

За попередніми даними, ліс збувався в межах області і в інші регіони. Під процесуальним керівництвом прокуратури перебуває ще чотири справи, днями направлено до Чугуївського суду про Вовчанський лісгосп, там також підозрюються у розтраті лісу по ідентичній схемі, позиція наша принципова – вони будуть притягнуті до відповідальності, робота триває. Перевіряється прокуратурою області всі лісгоспи в рамках проваджень, усі без виключення за участі спеціалістів, виїзди здіснюються, обстежуються масиви, де є факти порубок

За словами прокурора, зараз вся правоохоронна система області налаштована на виявлення незаконної вирубки лісу.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.