На Харківщині повним ходом йде оновлення автомагістралей

9 Серпня 2019

На Харківщині повним ходом йде оновлення автомагістралей. На теперішній час дорожники вже виконали 80% від запланованого на цей рік обсягу робіт.

Оновлення доріг в області знаходиться на особистому контролі губернатора Юлії Світличної. Зокрема, цьогорічний дорожній об’єкт №1 – траса Мерефа-Лозова-Павлоград. Завдяки зусиллям голови області, цей автошлях внесений окремим рядком у державний бюджет.  На сьогодні тут вже повністю вкладений асфальтобетон, а відтак – забезпечений проїзд до Лозової.

Михайло Богатир, заст. начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області 

Сьогодні буде передислокація техніки, і ми розпочинаємо роботи вже від міста Лозова в сторону кордону. Також вже за містом Лозова проводяться роботи з відсипки ЩПС і, я думаю, що протягом наступного тижня ми перекриємо цю ділянку вже повністю асфальтобетоном.

Водночас із укладанням асфальтобетонної суміші фахівці проводять роботи з влаштування з’їздів. На сьогодні вже близько 50 таких об’єктів влаштовано асфальтобетоном. Крім того, дорожники укріплюють узбіччя та наносять на автодороги горизонтальну дорожню розмітку. Прибирають сміття біля автопавільйонів.

Михайло Богатир, заст. начальника Служби автомобільних доріг у Харківській області 

Також підготовлюються всі роботи щодо встановлення дорожніх знаків.

Зараз приводяться до належного санітарного стану узбіччя, фарбування автопавільйонів, нанесення розмітки, вирівнювання та фарбування дорожнього огородження.

Триває і оновлення мостів, також проводяться роботи  з експлуатаційного утримання. Дорожники ліквідують ямковість на основних напрямках. Це, зокрема, Борова, Вовчанськ, Полтава.

Не припиняються роботи з оновлення і автодоріг місцевого значення. Вже близько 90% об’єктів, на яких проводились роботи з поточного та середнього ремонтів, завершені.

Сергій Литвинець, перший заступник директора ДП «Дороги Харківщини»

Це були повністю ліквідовані найбільш зруйновані ділянки та на залишкових об’єктах роботи тривають. На даний час виконуються в нас роботи з влаштування верхнього шару асфальтобенної суміші, це на автодорозі Артемівка-Борщова-Ганівка. Це Печенізький район, також в Краснокутському районі тривають роботи на автомобільній дорозі під’їзд до села Слобідка.

Крім того, зараз тривають роботи в Валківському районі – дорожники оновлюють автодорогу Валки-Мельники-Комишувате. Там вже вкладений шар  асфальтобетонної суміші, продовжується укріплення узбіч. У кожному районі ведуться роботи з ліквідації ямковості на автодорогах місцевого значення.

Сергій Литвинець, перший заступник директора ДП «Дороги Харківщини»

Зараз приділена увага шкільним маршрутам, всі дороги, які ведуть до шкільних навчальних закладів, зараз виконуються роботи з ліквідації ямковості. Бо навчальний вже період дуже близько, тому там тривають роботи.

На об’їзній дорозі навколо міста Лозова влаштовується шар щебенево-піщаної суміші з додаванням цементу. Після завершення цього етапу фахівці почнуть вкладати асфальтобенну суміш.

Крім того, триває капітальне оновлення мосту на дорозі  Андріївка-Курган-Мілова, це Балаклійський район. На цьому об’єкті ведуться роботи з армування, бетонування та заміни балок.

Всі роботи, кажуть дорожники, проводяться згідно графіку. Лише на ямкових ремонтах зараз по області працює близько 60 бригад. Всі роботи з відновлення доріг знаходяться на особистому контролі голови області Юлії Світличної.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.