На Харківщині підписано вже 65 тисяч декларацій між лікарями та пацієнтами

16 Квітня 2018

Шістдесят п’ять тисяч підписаних декларацій між лікарями та пацієнтами. Таку кількість угод уклали на Харківщині з першого квітня. Як пройшли перші два тижні дії медреформи та як лікарі та пацієнти звикають до нових умов праці?

– Врачей не боишься?

– Нет.

– Совсем совсем?

– Совсем совсем.

– А укольчики не боишься делать?

– Нет.

–Ничего не боишься?

– Тут только мокренько, но уже перестало.

– Только что сделали прививку.

– И ты совсем не плакал? – Нет.

 

Маленький Арсеній прийшов разом із мамою до Валківського центру первинної медичної допомоги. Мета візиту –  зробити дитині щеплення, а ще підписати декларацію з педіатром та сімейним лікарем. Реформа дає можливість обирати доктора та медзаклад на власний розсуд, без прив’язки до місця офіційної реєстрації. Аліна прийшла до свого дільничного лікаря.

Аліна Москаленко, пацієнтка

Этого доктора мы очень хорошо знаем и доверяем и здоровье и себя.

Нині у лікарні працює тринадцять терапевтів. Згідно реформи, кожен з них може укласти договір з двома тисячами пацієнтів. За два тижні сімейний лікар Світлана Величко має вже двісті підписаних декларацій.

Світлана Величко, сімейний лікар

Звичайно реформа допоможе в роботі, оскільки це свідомий вибір пацієнта. Це більш тісний зв’язок між лікарем та пацієнтом, тому що можна відслідковувати його стан здоров’я на протязі багатьох років. В той же час я свідомо уявляю, які в мене пацієнти, хто до мене приписаний і відслідковуємо їх протягом життя.

Медична реформа на Харківщині триває. Першочерговий крок у її реалізації налагодження сільської ланки медицини, підкреслила губернатор області Юлія Світлична.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Кожен з нас розуміє, що сільска медицина сьогодні знаходиться у жахливому стані. Її потрібно підтримувати, і ця підтримка є з боку держави у вигляді побудованих сільських амбулаторій, або капітального ремонту тих амбулаторій, які придатні до використання.

Окрім центральної лікарні у Валківському районі працює десять амбулаторій. Всі вони забезпечені ком’ютерами. Для того аби лікарі швидше звикли до нових умов праці для них проводять спеціальні тренінги

Михало Черняк, заступник голови Харківської облдежадміністрації

Амбулаторія у селищі Високопілля обслуговує понад півтори тисячі пацієнтів. Сімейний лікар Віктор Різуненко раніше ніколи не користувався комп’ютером. Тож поки чоловік вивчає основні програми на тренінгу, у роботі йому допомагає медсестра.

Віктор Різуненко, сімейний лікар амбулаторії с. Високопілля

Навчились і вхід, і вихід. Як включити комп’ютер, як інтернет, як змінити. Як вийти в програмне забезпечення. Я думаю, що це корисно.

Павло Ладиженський, тренер з ком’ютерних навичок

Мы обучаем докторов практическим и прикладным навыкам комьютера. Это уверенный пользователь в плане самой операционной системы «Виндоус». Это начальные навыки для «Майкрософт ворд» и «Экселя», чтобы люди могли немножко автоматизировать свой труд и не писали всё на калькуляторах или не писали от руки заявления.

Головний лікар Марина Орлова впевнена, реформа поліпшить рівень медицини. Адже тепер зарплата кожного лікаря залежатиме від кількості пацієнтів.

Марина Орлова, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Валківського р-ну

Я вважаю, що зміни ці треба робити і тут буде здорова конкуренція, як між лікарями так і між закладами, далі. Бо кожен буде боротися за пацієнтів.

Валківський центр первинної медико-санітарної допомоги обслуговує понад тридцять дві тисячі людей. За два тижні дії реформи договір із лікарем уклали тисяча двісті пацієнтів. Загалом у Харківській області підписано майже шістдесят п’ять тисяч декларацій

Юлія Котелевська, Віктор Сєріков

 


Speak Your Mind

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>