На Харківщині оновили більше 200 Будинків культури

30 Жовтня 2018

Лише цього року на Харківщині було відремонтовано понад 200 Будинків культури. Навіть у невеликих селах, де є творчі колективи, об’єкти  культури відновили свою роботу. Сьогодні, обласна влада підкреслює – обертів у цьому питанні збавляти не збирається.

На сьогоднішній день, за словами віце-губернатора Анатолія Бабічева, Харківська обласна адміністрація робить багато для того, щоб сфера культури та мистецтва отримали друге дихання. Особливо велика увага приділяється відновленню Будинків культури на селі, бо за час незалежності України на підтримку цих об’єктів кошти не виділялися. Тож, багато Будинків культури взагалі зупинили своє існування.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

За останній рік більше 200 Будинків культури були відремонтовані – капітальні, поточні, деякі Будинки культури взагалі не мали опалення, неможливо там було займатися, ми зробили серйозний підхід, щоб цю систему поновити.

Є, над чим ще працювати – говорить Бабічев, проте  на сьогодні в усіх районах йдуть роботи з відновлення Будинків культури.

Крім того, зараз на Харківщині стовідсотково підтримуються театральні заклади обласного підпорядкування. Кошти виділяють і на енергоносії, і на заробітню платню і на оновлення матеріально-технічної бази театрів.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Цього року кожна театральна установа отримала кошти на різні види ремонтних робіт – це і дах, заміна вікон, в театрі музкомедії крісла нові поставили.

На проведення певних видів ремонтних робіт вперше за багато років отримали кошти й комунальні заклади вищої освіти I-II рівня акредитації. Художнє і музичне  училище вперше отримали кошти, оновили і музичні інструменти в закладі. Бібліотеки області отримали нову літературу, роблять ремонти. Все це стало можливим за особистої підтримки голови регіону Юлії Світличної. Нещодавно очільниця області зустрілась з представниками Асоціації оперних театрів України.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

На культуру завжди не вистачало часу і не вистачало коштів. Завжди по останньому принципу. Це – перше, а культура – потім. Ось оце трошечки доробимо, а культура почекає. Не почекає. І ми знаємо, що якщо розвивати кожну ланку, якщо розвивати кожну сферу, то в цілому організм нормально себе почуває.

Відновлюється у області сьогодні багато об’єктів культури.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Ми також виділяємо кошти, це також була ініціатива губернатора Юлії Світличної, для оновлення музейних експозицій, ми організували новий вид екскурсій для людей, що не чують, люди з особливими потребами  також можуть отримати інформацію в художньому музеї.

Важливо, говорить Бабічев, що не зважаючи, на те, що країна переживає нелегкі часи  – йдуть військові дії на Сході країни, культурі та мистецтву в регіоні приділяється велика увага.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.