На Харківщині оновлюють котельні

10 Січня 2019

У селищі Чкаловське рік тому запрацювала нова котельня на альтернативному паливі. Кількість зекономлених коштів за опалювальні місяці минулого року для селища значна, розповідає її голова.

Оператор котельні Ігор з вулиці контролює, аби пелети з лушпиння соняшника рівномірно засипались до норії. Цю котельню в селищі Чкаловське запустили в роботу у січні минулого року.

Ігор Іванов, оператор котельні

Засыпаем полные. По мере возможности температуры охлаждаемой среды все сгорает там. То есть, если морозы большие добавляем больше расход.

Далі гранули такого палива потрапляють вже всередину споруди. Тут стоять нові котли.

Микола Сабельников, оператор котельні

На улице стоит основной бункер, оттуда пеллеты поступают в оперативный бункер. После этого поступает в котел и тут оно сгорает.

Опалює дана котельня школу, дитячий садок, Будинок культури, селищну раду, амбулаторію, а віднедавна – ще кілька житлових багатоквартирних будинків. На будівництво цієї котельні витратили більше 5 мільйонів гривень. Кошти виділили за підтримки голови області Юлії Світличної.

Віктор Соловйов, голова Чкаловської селищної ОТГ

По инициативе областной администрации это было переделано на пеллетную котельную. И вот эта котельная, она первая стала у нас в Чкаловском. Юлии Александровне огромное спасибо!

Селище Чкаловське налічує 5000 населення. Особливо за останні кілька років інфраструктура в селищі активно розвивається, розповідає голова Чкаловської селищної об’єднаної територіальної громади Віктор Соловйов. За це дякує обласній адміністрації. Чоловік показує нову котельню у селищі, яка поки що не працює. Будівництво її розпочалось у жовтні 18-го року. На відміну від попередньої у цієї є одна особливість. Поряд із котлами для спалювання лушпиння соняшника стоїть газовий котел.

Віктор Солойов, голова Чкаловської селищної ОТГ

Рассчитано так, что если до -10, допустим, то работает вот этих 2 котла. Справляются с этой задачей. Когда мороз ударит свыше, тогда включается газовый и вот как-то на подогреве. Не основное. Основное – все равно у нас будет пеллетное оборудование.

Віктор Соловйов впевнений у перевазі альтернативного палива над газом, але все ж таки вважає, що повністю відмовлятись від останнього не варто, тому і вирішив збудувати такий гібридний варіант котельні.

Віктор Солойов, голова Чкаловської селищної ОТГ

Я знаю частные домовладения, которые и электроотопление, и газовое. Всем нужно делать альтернативные виды.

Таких, поки що не працюючих, але вже більш ніж на 90 % готових до роботи котелень, у селищі три. Всі вони працюватимуть на альтернативному паливі і додатково матимуть газовий котел.

Віктор Солойов, голова Чкаловської селищної ОТГ

Вот эти все 3 котельные должны запуститься вот в конце марта. Закончится полностью все строительство, и мы будем их пробовать запускать.

У планах місцевих – ще й заміна всіх зовнішніх тепломереж. За підтримки обласної адміністрації певні, і цей проект незабаром зможуть втілити у життя.

Віктор Солойов, голова Чкаловської селищної ОТГ

Они все, я не могу сказать в непригодности, но их утепление хотелось бы лучшего. Это полностью меняется. Я думаю, под все эти котельные будет полностью модернизация. Тогда это 100% эффект.

Завдяки біопаливу зменшується викид вуглекислого газу в атмосферу, розповідає Віктор Соловйов. Але найголовніше – що воно дешевше для населення. Чоловік показує таблиці, де розписані всі витрати на теплозабезпечення за минулі роки. У 2018 році лише на опаленні школи та дитячого садка зекономили майже 2 мільйони гривень.

Віктор Солойов, голова Чкаловської селищної ОТГ

Если бы мы остались на газовом носителе, то цена за гигакаллорию составила бы 2994 гривни 39 копеек. Если бы остались те самые гигокаллории и эта цена, то у нас бы разница на сегодняшний день. Вот мы за эти 2 обьекта заплатили миллион 207 тысяч. Если бы мы ничего не делали, мы бы заплатили 3 миллиона 875. То есть экономия составляет 1 миллион 970 тысяч за отопительный сезон.

Ці цифри, вважає Віктор Соловйов, здатні довести кожному, що альтернативне паливо – це майбутнє та крок до нової якості життя. А селище Чкаловське чекає на початок роботи ще трьох нових котелень.

Олена Павличенко, Макс Артамонов.