На Харківщині на обсервацію закрили цілий медзаклад

17 Квітня 2020

На Харківщині на обсервацію закрили цілий медзаклад. Йдеться про Вільшанську лікарню, що у Дергачівському районі.

Інформація про те, що у Вільшанській лікарні виявили людину, хвору на Covid – 19, ширилась соцмережами від самого ранку. Також була інформація і про те, що лікарню закрили на обсервацію. Щоб з’ясувати, що з цього правда ми зателефонували безпосередньо до медзакладу.

Такої інформації у нас немає. У нас одна-єдина людина, яку перевели до інфекційної лікарні і все.  У сімейної медицини може є така інформація, а ми – стаціонар.

Пізніше виявилось, двоповерхове приміщення стаціонару Вільшанської лікарні все ж таки зачинено на обсервацію, там виявили хвору на коронавірус. Про це стало відомо з офіційного відео звернення завідувачки Солоницівської поліклініки Тетяни Деменко.

Тетяни Деменко, завідувачка Солоницівської поліклініки

Женщина находилась на лечении в Ольшанской больнице на протяжении двух недель с диагнозом острая пневмония, когда состояние начало ухудшаться, там вызвали бригаду, которая обследовала и быстрым тестом было определено, что есть подозрение на коронавирус. Оно подтвердилось. Вчера санстанция обследовала весь персонал Ольшанской больницы, так как больная находилась на лечении в Ольшанской больнице с пневмонией.  Больница закрыта, врачи и больные, которые там остались, будут на обсервации 14 дней.

Хвора жінка є дружиною лор-лікаря Солоніцівської поліклініки та, за словами Тетяни Деменко, він більше ніж два тижні не працює – пішов у відпустку без збереження заробітної плати. Чи є в нього коронавірус, поки невідомо, адже забор крові зробили тільки вчора.

Ще трохи згодом дати коментар журналістам «Вечірніх новин» зголосився Солоницівський селищний голова.

Василь Шабатько, Солоницівський селищний голова

Офіційно у нас підтверджений один випадок захворювання на коронавірус. Це мешканка Вільшан, віком понад 60 років. Сьогодні вона знаходиться на лікуванні в Харківській обласній інфекційній лікарні. Стан її здоров’я задовільний, вона знаходиться в загальній палаті та одужує.  Вільшанська лікарня закрита на обсервацію, там знаходиться трохи більше 10 пацієнтів та медичний персонал.

У всіх контактних з нею осіб, а саме – пацієнтів, які лежали з хворою в одній палаті та медпрацівників,  взяли кров на обстеження ПЦР-методом.

Юлія Котелевська, Ольга Сітковська, Євген Сєріков.