На Харківщині критична ситуація з розповсюдженням COVID

11 Жовтня 2021

На Харківщині критична ситуація з COVID. Кількість захворілих знову збільшується, а місць у лікарнях вже не вистачає. У терміновому порядку довелося відкривати ще два медзаклади для прийму Ковід-пацієнтів.

Через активне зростання захворюваності у Харкові в терміновому порядку відкрили ще два медзаклади для прийому Ковід-пацієнтів. Хворих тепер прийматимуть резервні лікарні № 8 та 18. Інші медзаклади нині вже переповнені. Попри вихідні кількість захворілих та померлих у регіоні була найбільшою в Україні – за минулу добу – понад 1400 нових випадків, а за суботу – майже 1800. Це найбільша кількість з початку пандемії. Та, не дивлячись на критичну ситуацію, обласна влада й досі не відкрила обіцяну реанімацію в інфекційній лікарні.

Володимир Скоробагач, депутат Харківської обласної ради

Ещё в августе 2020 года, во время визита Степанова, чиновники ХОГА попросили помощи у Киева с ремонтом реанимации. Тогда заявили, что на открытие необходимо около полутора месяцев. Сами работы начались в феврале и с тех пор сроки сдачи в эксплуатацию переносились почти каждые 2-3 месяца. На данный момент точная дата неизвестна.

Замість відкриття реанімації, яка за словами обласних чиновників, вже готова, обласна та міська влада організовує масштабні розважальні та спортивні заходи, на які виділяються чималі кошти. Проте належним чином за літо підготовку до нової хвилі коронавірусу владники провалили. Зокрема, виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олександр Скакун, який профільно мав займатися подоланням наслідків коронавірусу, цьому питанню жодної уваги не приділяє.

Володимир Скоробагач, депутат Харківської обласної ради

Будем откровенны – в Харькове официально нет мэра, нет губернатора. Все с открытым ртом ждут указаний из Киева, который понятия не имеет, что не самом деле у нас происходит и никто, совершенно никто из власти не берет на себя ответственность принимать решения по запрету массовых мероприятий. Да, это непопулярные решения, но только с помощью них у Харькова есть хоть какой-то шанс.

Завтра депутати міської ради зберуться на позачергову сесію. Перше питання – робота комунальних лікарень. Чому сесію проводять тільки зараз, коли ситуація вже доведена до відчаю та чим займається Ігор Терехов замість того, аби опікуватися здоров’ям містян, залишається без відповіді.

Світлана Сухомлин, Євгеній Карпенко