На Харківщині готуються до проведення позачергових парламентських виборів

10 Липня 2019

 

Правоохоронці Харківської області готуються до позачергових виборів до Верховної ради України. Вже від 15 липня всі поліцейські працюватимуть за посиленим варіантом. Майже 70% особового складу цілодобово охоронятимуть громадський порядок. Як готуються до виборів на Харківщині – у наступному сюжеті.
Вибори мають пройти максимально прозоро та в чіткій відповідності до законодавства, заявила напередодні під час селекторної наради голова області Юлія Світлична.
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації
Хочу зосередити увагу територіальних представництв і органів правоохоронних, щодо необхідності дотримання максимальної кількості сил, щоб забезпечити громадську безпеку і порядок на території дільниць, а також упродовж всього періоду голосування людей.
В Харківській області працюватимуть 14 окружних виборчих комісій та понад півтори тисячі виборчих дільниць. На кожній дільниці працюватимуть по два поліцейських та один співробітник Служби з надзвичайних ситуацій. З особовим складом тривають заняття по вивченню виборчого законодавства, у всіх чіткий алгоритм дій і пам’ятка, як вести себе в тій чи інший ситуації, – зауважив начальник обласного управління Нацполіції Валерій Сокуренко.
Валерій Сокуренко, начальник ГУНП в Харківській області
Планується, що вже в п’ятницю на деяких виборчих дільницях буде виборча документація, і тільки завеземо бюлетені, ми візьмемо виборчі дільниці під цілодобову охорону.
Загалом порядок на Харківщині забезпечуватимуть близько семи тисяч правоохоронців, курсантів та рятувальників, також харківські поліцейські будуть залучені до охорони порядку в Західних областях України.
Валерій Сокуренко, начальник ГУНП в Харківській області
Сьогодні, яким чином ми забезпечуємо безпеку складову – своєчасне реагування на будь-які події, документування порушень виборчого законодавства, прийняття процесуальних рішень, забезпечення порядку, попередження можливих провокацій і створення умов для того щоб наші громадяни могли демократичний обстановці реалізувати своє право на участь у голосуванні.
На сьогодні в області зареєстровано 26 кримінальних проваджень щодо порушення виборчого законодавства. Це хуліганство у відношенні агітаторів, підкуп виборців, порушення порядку агітації, перешкоджання здійсненню виборчого права.
Сергій Чиж, заступник начальника ГУНП в Харківській області – начальник слідчого управління
На базі слідчого управління створено штаб – ситуаційний центр, вся ситуація відслідковується, моніториться, юридично-процесуальні рішення приймаються  протягом години.
Окремі заходи безпеки передбачені у зв’язку із хвилею хибних мінувань у Харкові. Валерій Сокуренко зауважив – збитки підприємств та організацій Харкова від повідомлень про замінування склали щонайменше п’ять мільйонів гривень. 300 тисяч – безпосередньо збитки поліції. Тому під час виборів в області буде створено спільні групи поліції та рятувальників, які чергуватимуть на дільницях в разі можливих повідомлень про закладання вибухівки.
Валерій Сокуренко, начальник ГУНП в Харківській області
Ми плануємо створити до 14 таких груп по Харківській області і Харкову. Якщо замінують усі без виключення дільниці, зрозуміло, що огляд будуть здійснювати ті працівники, які будуть їх охороняти. Евакуація буде проводитись тільки тоді, коли для цього будуть підстави. Я вважаю, що Національна поліція готова до цих викликів, алгоритм дій на кожній дільниці відпрацьовано, ми зможемо провести максимум заходів для того, щоб убезпечити виборчий процес від зриву.
Оксана Кириченко, Дмитро Поздняков