На Харківщині готуються до Дня пам’яті жертв голодоморів

22 листопадаа 2018

На Харківщині готуються до Дня пам’яті жертв голодоморів. Заступник голови облдержадміністрації Анатолій Бабічєв розповів, які заходи у дні роковин заплановані в області.

У суботу, 24 листопада Харківщина вшанує пам’ять жертв голодомору в Україні. До 85-тих роковин страшної трагедії – геноциду українського народу,  в області підготували низку заходів.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

24 листопада о 10-й годині – церемонія вшанування пам’яті жертв голодомору на меморіальному комплексі. Це на Кільцевій дорозі. О 15-й годині – церемонія вшанування жертв біля пам’ятного знака – хреста в Молодіжному парку. І о 16-й годині акція пам’яті «Запали свічку» на майдані Свободи». У рамках церемонії вшанування на меморіальному комплексі відбудеться відкриття музею, першого такого музею, пам’яті жертв голодомору.

У музеї зібрано близько півсотні автентичних експонатів з усієї області, а також добірка документів тих часів. Завдяки цьому кожен бажаючий зможе ознайомитися зі страшними сторінками історії українського народу. Крім того, 24 листопада буде презентовано другу Національну книгу пам’яті жертв голодомору, видану в Харківській області.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Тут списки загиблих, тут свідчення, тут певні є документи. Дуже складна робота, яка також проводилася не один рік. І ми, під патронатом голови обласної державної адміністрації, цього року змогли її видати.

Ця книга також стане експонатом музею.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.