На Харківщині горять природні екосистеми

28 Липня 2020

У Харківській області практично щодня горять природні екосистеми. Вогняна стихія знищує гектари насаджень, зокрема, лісів та сухостою. Лише за минулу добу сталося близько 30 пожеж у екосистемах.

85% від загальної кількості пожеж за минулий тиждень – це пожежі у природних екосистемах – розповіли у ДСНС області. Зокрема, горять лісові насадження, луки, поля, у тому числі пшеничні з незібраним врожаєм. Напередодні велика пожежа трапилася на Балаклійщині, поблизу села Борщівка. Її гасили 5 годин кілька відділень рятувальників.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області 

Основна причина всіх цих пожеж – це людський фактор, по-перше, це  попередні були причини – це необережне поводження з вогнем, ще були причини – це занос відкритого джерела вогню, а також було декілька причин, це, в першу чергу, пов’язано з тим, що на авто заїжджали люди на поля.

Нерідко пожежі у природних екосистемах призводять до загибелі людей. Один з останніх випадків стався у Барвінківському районі на початку липня. Під час спалювання сухої трави на присадибній ділянці загинула жінка. Рятувальники звертають увагу і на те, що на Харківщині і 75 років потому часто знаходять боєприпаси часів Другої світової. За умов пожежі це може призвести до тяжких наслідків:

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області 

Було здійснено 24 виїзди на ліквідацію вибухонебезпечних предметів Другої світової війни, було знайдено 120 предметів, з них це 76 артснаряди. Також 32 мінометні міни, а також 4 авіабомби. Всі пожежі, про які я до цього казав, в екосистемах, в цих же місцях на відкритих територіях, в лісових масивах, всі ці роботи наші піротехнічні групи так і проводили.

На Харківщині наразі зберігається високий – 5 клас пожежної небезпеки. За таких умов не тільки в’їзд, а й вхід для відпочинку до лісів заборонений – розповіли у ДСНС області.  Крім того, не можна спалювати суху стерню, рослинні залишки на полях та відходи, а також кидати у природних екосистемах незагашені недопалки та сірники. Все це може стати причиною пожежі та призвести до загибелі людей.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.