На Харківщині другий день поспіль перевищені два Ковід-показники

7 Квітня 2021

І до ситуації з коронавірусом у регіоні. На Харківщині другий день поспіль перевищені два Ковід-показники. Регіон стрімко наближається до “червоної” зони карантину. Та запроваджувати її треба було значно раніше – так вважають лікарі та волонтери, які щоденно борються з пандемією.

На Харківщині знову рекорд смертей від Ковіду. Вдруге з початку  квітня від коронавірусу померло 28 людей. Госпіталь ветеранів, який у понеділок відкрився для прийому хворих на Ковід, вже заповнений на 90 відсотків. У інших опорних лікарнях вільних місць вже давно немає. Коефіцієнт виявлення випадків інфікування та рівень госпіталізацій в регіоні другий день поспіль залишаються перевищеними. Та обласна влада не поспішає запроваджувати жорсткіші карантинні заходи, мовляв, їх введуть, якщо така ситуація триватиме ще кілька днів. Та таке байдуже ставлення до людських життів обурює лікарів та волонтерів.

Наталія Попова, волонтерка

Итоги брифинга по ситуации с covid-19:

“Я и моя команда, молодая, что-то делает…”

Зараз до волонтерів за допомогою щодня звертаються десятки людей, адже везти хворих просто нікуди. В офіційній статистиці, яку подають до МОЗу, зайнятими є всього 54 відсотки ліжок для хворих на Ковід. Та в реальності пацієнтам відмовляють в госпіталізації.

Володимир Скоробагач, депутат Харківської обласної ради

Насколько сильно Харьков окунулся в «красную» зону? Позавчера из 430 вызовов, удалось госпитализировать только 240. И только потому, что для пациентов с Ковидом открылся госпиталь ветеранов, а это 100 коек. Ещё 25 коек появилось в больнице в Купянске – уже давно неудивительно, что харьковчан везут в лечебные учреждения области.

Практически 200 человек остались один на один с болезнью. И это только вчера. Ежедневный прирост заболевших в регионе – около тысячи. Сегодня – 1017 человек. И новые вызовы, и новые, и новые пациенты, которым нужен кислород и постоянное меднаблюдение. Самое прискорбное, что для чиновников – это всего лишь статистика, за которой на самом деле стоят жизни людей.

До «червоної» зони карантину на Харківщині нині входить сім громад.

Світлана Сухомлин