На Харківщині діє програма «Доступне житло» для учасників АТО і ООС

21 Серпня 2019

«Доступне житло» для учасників АТО та ООС. На Харківщині продовжує діяти програма, яка допомагає ветеранам бойових дій на Сході країни купувати житло у новобудовах майже за  половину  вартості.

Віктор Тємніков – учасник антитерористичної операції на Сході країни. У 2014 він, маючи дружину і маленьку дитину, ризикуючи життям, поїхав у зону бойових дій. Сьогодні чоловік – ветеран АТО, а його дочці вже 6 років і вона готується піти до першого класу школи.

Віктор Темніков, ветеран АТО

Обладнали для неї дитячу кімнату. У цій кімнаті буде робоче місце, меблі учнівські, безпосередньо – ліжко, диван, телевізор, приставка – все, як подобається дітям. Крім цього, досить об’ємний коридор і кухня-студія, де з часом буде обладнане місце, де дружина буде займатися приготуванням їжі. Вітальня, де будуть відпочивати друзі, ну, і спальне місце, де будемо ми відпочивати.

Зараз чоловік із родиною проживає в орендованій квартирі. Своє житло – квартиру на 60 квадратних метрів – він придбав за допомогою обласної програми, яка реалізується за підтримки голови області Юлії Світличної.

Віктор Темніков, ветеран АТО

Я хочу підкреслити, що жодних бюрократичних проволочок з оформленням цієї квартири не було. Не скажу, що це було складно, на сайті є вичерпний перелік документів, які необхідні для участі в цій програмі, людина збирає документи, пише заяву, стає в чергу, розглядаються всі ці документи і, у випадку схвалення приймається рішення, і людина оформлює у власність собі житло.

У планах Віктора – купити ще і гараж у кооперативі, який будують неподалік також для учасників АТО. Тут планують звести 250 гаражів.

Володимир Бабаєв, голова кооперативу 

Первый тип гаража будет 3-х этажный, с двумя окнами. Он из пенобетона, так чтоб не промерзало.  Второй – тип гаража под «бусики»,  он намного выше, под микроавтобусы, под «газельки». Ну и третий тип – самый обычный для легкового автомобиля. Он чуть больше стандартного, хорошего размера.

Обласна програма допомоги учасникам АТО на будівництво та купівлю житла діє на Харківщині з дві тисячі шістнадцятого року. За її умовами, 60% вартості житла сплачує сам ветеран – учасник програми, а 40% компенсує обласний бюджет.

Юрій Корсунов, заступник голови ради Спілки ветеранів АТО

Завдяки сприянню голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної вдалося продовжити діяльність цієї програми ще на три роки, починаючи з 2019 року. Більше того, завдяки її зусиллям фінансування по цій програмі збільшено. Якщо з 2016 по 2018 роки було виділено 32 мільйони гривень на компенсацію по цій програмі, то з 2019 по 2021 роки заплановано 45 мільйонів гривень на придбання житла.

Щоб купити житло за умовами обласної програми учаснику бойових дій необхідно звернутися до Фонду сприяння молодіжному будівництву. Зібрати всі необхідні документи та відкрити рахунок у банку. А далі звернутися до забудовника та обрати оселю, яка сподобається. З початку дії програми нове житло придбали 124 учасника АТО. Ще 74 нині збирають документи. Що стосується Віктора Тємнікова, він із родиною планує зустріти новий 2020-й рік вже у власній квартирі.

Юлія Котелевська, Віктор Сєріков.