На Харківщині будуватимуть новий онкоцентр

17 Грудня 2018

На Харківщині  розпочато будівництво нового  онкоцентру. Проект планується реалізувати у стислі терміни, адже потреба у такому закладі вкрай нагальна. Начальник  управління охорони здоров’я  Харківської облдержадміністрації Богдан Федак в програмі “Коментарі” розповів про деякі подробиці.

Необхідність будівництва нового онкоцентру на Харківщині назріла давно, каже Богдан Федак.  Чимало попередніх владників обіцяли  його здійснити, але   справа зрушила з місця тільки зараз, коли вирішення проблеми взяла під особистий контроль голова області Юлія Світлична.

Богдан Федак, начальник  управління охорони здоров’я  Харківської облдержадміністрації 

Починалося все навесні 18-го року, коли за ініціативи Юлії Олександрівни Світличної – голови Харківської облдержадміністрації було запропоноване питання онкологічної допомоги піднести на зовсім інший рівень. Було підключено багато фахівців. Була створена робоча група, яка працює до сьогоднішнього дня, бо роботи дуже-дуже багато.

На місці майбутнього нового онкоцентру Юлія Світлична  взяла участь у символічній акції закладання першого каменя у будівництво. Перед будівельниками голова області поставила завдання  – реалізувати проект максимально якісно та в найкоротший термін. Сучасні технології будівництва це дозволяють, підкреслює  начальник обласного управління охорони здоров’я Богдан Федак.

Богдан Федак, начальник  управління охорони здоров’я  Харківської облдержадміністрації 

Це буде, я думаю, у найближчі 2-3 роки. Бо, насправді, будова дуже серйозна, будова – понад 40 тисяч квадратних метрів. Будова, яка сьогодні вимагає, мало того, що солідного фінансування, а ще дуже солідних підготовчих робіт.

Для масштабного будівництва необхідно підготувати комунікації та ландшафт, говорить начальник обласного управління охорони здоров’я. Проте, навіть і вже зведена  будівля не перетвориться на сучасний  онкоцентр без відповідного обладнання та високого рівня підготовки фахівців. Тож керівництво області вже зараз проводить роботу щодо перспективи  наповнення майбутнього онкоцентру сучасним  обладнанням  та впровадженням провідних наукових технологій.

Богдан Федак, начальник  управління охорони здоров’я  Харківської облдержадміністрації

Юлія Олександрівна проводила консультації, переговори з багатьма міжнародними інституціями, які сьогодні, думаю, дали згоду на підключення. Будуть підключатися до оснащення нового онкоцентру,  до відпрацювання технологій нових. Тому дуже-дуже багато роботи, насправді.  Не повинно стояти на місці розвиток і розбудова онкології, як спеціальності, як науки, як профілю, як служби, яка допомагає дуже багатьом харків’янам.

Будуватимуть онкоцентр коштом обласного бюджету. При цьому не зупиниться і ремонт  приміщень,  в яких пацієнтів лікують сьогодні. Наразі в окремих корпусах виконано капітальний ремонт покрівлі. У кожному відділенні, а їх у старому онкоцентрі  12, виконані поточні та капітальні ремонти палат, перев’язувальних, маніпуляційних. Медзакладу передано апаратуру, яка істотно підвищила рівень  діагностики та лікування  пацієнтів.

    Ольга Шевченко, Дмитро Поздняков.