На Харківщині борються з нелегальною зайнятістю

14 Лютого 2020

На харківських ринках перевіряють підприємців на наявність нелегальних працівників. Нещодавно в Україні стартували перевірки суб’єктів господарювання з метою недопуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Порушників будуть притягувати до відповідальності. Штраф становить понад сто сорок тисяч гривень.

На ринок, що розташований на Холодній горі, з інспекцією прийшли співробітники Держпраці, податкової та Держспоживслужби. Вони перевіряють у співробітників наявність трудового договору, медичної книги та чи є на торговій точці куточок споживача.

– На точке работает 14 человек? -Да.- Официально оформленных?-Да. Конечно. Хорошо, мы будем проверять. -Проверьте. Все документы, все есть. У нас зарплата на карточку идет. Все официально.

Інспектори перевірили дві торгові точки, де готують та продають їжу, та виявили деякі порушення.

Ольга Осадча, головний спеціаліст відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг  ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області

Це відсутність таблички, де режим роботи та суб’єкт господарювання, який здійснює діяльність. Також є проблеми з куточком споживача, де повинна бути розміщена інформація на видному та доступному місці.

Згідно із дорученням Прем’єр-міністра України, з першого лютого стартували перевірки підприємців на наявність нелегальних працівників. Робота складається з трьох етапів: інформаційної кампанії, підготовчої роботи та інспекції. За результатами перевірок порушників будуть притягувати до відповідальності. Штрафна санкція наразі становить більше ніж сто сорок тисяч гривень.

Олена Петренко, заступник начальника ГУ Держпраці в Харківській області

Якщо працівник оформлений офіційно він має сплати до Пенсійного фонду, в подальшому буде мати можливість отримати пенсію і якщо щось трапиться з працівником, то він буду мати відшкодування з фонду нещасних випадків на виробництві.

У Держспоживслужбі говорять, що до них зараз надходить багато скарг стосовно того, де на ринках обманюють під час зважування товару, скаржаться і на відсутність чеків та можливість обміняти товар. До того ж, встановити, кому саме належить торгова точка інколи дуже важко.

Ольга Осадча, головний спеціаліст відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг  ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області

Є інформація, що у суб’єкта господарювання відсутній куточок і відповідно адміністрація також не спілкується зі споживачами, не надає інформацію, хто все-таки здійснює тут діяльність. Тому встановити факт, хто здійснює діяльність звичайному споживачу буває дуже складно і скаржитися ні на кого.

Також інспектори праці проінформували роботодавців і працівників ринку про ризики використання праці неоформлених працівників.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.