На Харківщині активно розвивається галузь фізкультури і спорту

25 Грудня 2018

На Харківщині активно розвивається галузь фізкультури і спорту. І це один з пріоритетів роботи обласної влади. Про це неодноразово заявляла глава області Юлія Світлична. Так, на Харківщині відкриваються та зводяться нові фізкультурно-оздоровчі комплекси. Як працює один з них – розташований у Вовчанську бачила наша знімальна група.

Районний центр Вовчанськ. Довгі роки у цьому місті з населенням більше 18,5 тисяч людей не було місця, де малі і дорослі жителі Вовчанська і району могли б займатись спортом у будь-яку пору року. З відкриттям фізкультурно-оздоровчого комплексу ситуація змінилась. Спорудження таких комплексів – особлива ініціатива голови області Юлії Світличної, будівництво таких об’єктів ведеться за її безпосередньої підтримки. Щодо Вовчанського ФОКу, тепер від бажаючих займатись у сучасному спортивному закладі відбою немає – розповідають місцеві. Маленькі футболісти із задоволенням займаються у ФОКу, де все сучасне – починаючи від покриття і закінчуючи оснащенням:

Антон Горошанський, вихованець Вовчанської ДЮСШ, 11 років

Тут покрытие хорошее. Тут можно, когда угодно тренироваться – летом, зимой.

Вихованець Вовчанської ДЮСШ Денис Мудраченко вже 2 роки грає у дитячій команді «Металіст-1925». Свої успіхи у спорті хлопчина пов’язує, зокрема, з тим, що у рідному Вовчанську створили гарні умови для тренувань. Каже – до відкриття ФОКу займатися було складно:

Денис Мудраченко, вихованець Вовчанської ДЮСШ, 10 років

В маленьком зале были очень маленькие ворота и там было тяжело очень попасть по воротам, здесь же большие ворота, можно разбежаться, ударить по воротам точно очень, мне нравится все здесь – и раздевалка нормальная, и душ тут есть, ну все тут есть.

Тренування 80 юних футболістів – вихованців місцевої ДЮСШ проходить у спорткомплексі тричі на тиждень. З відкриттям ФОКу юні спортсмени стали демонструвати більш високі результати – розповідає тренер дитячої футбольної команди:

Валерій Стародубець, тренер з футболу Вовчанської ДЮСШ

После постройки этого спорткомплекса у нас стали очень хорошие условия для занятия футболом, после этих тренировок мы часто начали выезжать на соревнования в Харьков, вот буквально вчера были, где сыграли удачно.

И вот сейчас наши малыши – самые маленькие – 2011 год, они сейчас идут в тройке лидеров.

До цього у Вовчанську займатися спортом можна було лише на стадіоні, відкритих майданчиках і у кількох маленьких залах. А спорткомплексу такого рівня не було. Наразі у ФОКу займаються і діти, і дорослі, і навіть проводяться турніри серед ветеранів. Заняття проходять з футболу, волейболу, дзюдо, тенісу:

Валентина Козлова, начальник відділу з утримання об’єктів комунального  майна КП «Вовчанськ»

Очень важным было открытие этого объекта, очень огромное количество у нас футболистов, волейболистов, просто спортсменов разных возрастов, которым был необходим этот объект, и слава Богу, это случилось и открылся этот наш объект.

Тиждень тому у ФОКу відкрилась тренажерна зала:

Світлана Радченко, жителька Вовчанська

Это просто супер – здесь светло, тепло, уютно. Я очень довольна и мои подруги – тоже.

Зведення ФОКів на Харківщині – один із напрямків розвитку фізкультури і спорту у регіоні. У області зведено 3 фізкультурно-оздоровчих комплекси – окрім Вовчанського, ще у Пісочині та Первомайську. Те, що у області  за ініціативи голови регіону Юлії Світличної активно підтримується і розвивається галузь фізкультури та спорту дає свої плоди – Харківщина демонструє високі результати на змаганнях найвищого рівня. А завдяки відкриттю ФОКів до фізкультури та спорту залучається якомога більше жителів області різного віку. І що найважливіше – спортом захоплюється все більше дітей і молоді.

Катерина Садурська, радник голови Харківської облдержадміністрації

Такі кроки, такий системний підхід, вже дає свої результати і в цьому році ми очікуємо найбільшу кількість медалей наших спортсменів на міжнародних аренах – більше 400 медалей. Я вважаю, що Юлія Олександрівна Світлична правильно обрала вектор розвитку області і вже ведуться переговори с Національним олімпійським комітетом щодо підготовки наших спортсменів до Олімпіади в Токіо-2020.

Найближчим часом у області відкриють двері ще два нових ФОКи. У Золочеві роботи вже добігають кінця, також наступного року планується відкриття фізкультурно-оздоровчого комплексу у Краснограді.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.