На Харківщині активно ремонтують заклади освіти

16 Січня 2019

У Харківській області продовжують відновлювати заклади освіти. Так, відразу у двох селищах Валківського району до ладу приводять місцеві школи – у селищі Ковяги та у Старому Мерчику.

Це Ков’язький навчально-виховний комплекс. Зараз тут йде процес оновлення будівлі. Вже частково відновили фасад та замінили всі вікна. До того, як почали ремонт, розповідає директорка закладу, у школі дітям доводилося  займатися навіть у верхньому одязі.

Світлана Юдіна, директорка Ков’язького НВК

Раніше у нас були дуже погані вікна, у страшному стані, зараз ми дуже задоволені, ми замінили всі вікна, у нас 88 вікон. Особливо ми задоволені нашим спортивним залом, там вікна були в аварійному стані, зараз стало тепло, дуже добре.

У Ков’язьському НВК сьогодні  навчаються 244 дитини, з них 32 дітлахи відвідують дитячий садочок. Ремонтні роботи тут розпочалися за ініціативи голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної. Віктор Путінцев – селищний голова розповідає – раніше працював у цій школі воєнруком, на його пам’яті такі зміни відбуваються вперше.

Віктор Путінцев, голова селища Ков’яги

Це унікальна можливість для нашого селища, для нашої школи, що відбувається такий шикарний ремонт по утепленню і заміненню деяких конструкцій, опалення у школі. Таких капіталовложеній, як відбуваються зараз, не було.

На цей рік у школі заплановані заміна системи опалення, а також оновлення меблів.

А це – школа  у Старому Мерчику. Тут проходить капітальний ремонт. Станом на сьогодні половина обсягів ремонтних робіт вже виконана. У закладі оновили фасад і повністю замінили дах.

Юрій Сухоруков, директор Старомерчиковської школи

До 2014 року ситуація була набагато складніша у вирішенні питань капітального ремонту школи,  таких обсягів фінансування і освоєння коштів, як з 2014-го, ми не спостерігали за ті роки, поки я – директор школи. За останні тільки роки ми можемо визначити про те, що через нас пройшли мільйонні проекти – такі, як капітальний ремонт школи, європроект, який було започатковано 3 роки назад, і за підтримки голови ХОДА Юлії Світличної даний проект реалізується в повному обсязі у вигляді ремонту фасада і закрили питання із кришею.

Крім того, у клас Нової української школи придбали 3 мультимедійні дошки та проектори, що підняло технічний рівень закладу до одного з кращих у районі. У цілому у Валківському районі, у сфері освіти відбулись значні зміни в інфраструктурі.

Віктор Войтенко, голова Валківської райдержадміністрації

У цьому році у Сидоренківській школі ми замінили повністю вікна всі, у Серпневській школі поміняли повністю опалення, у Шарівській школі укріпили фундамент, там дуже великі роботи пройшли, далі – Старомерчівська школа, в якій ми зараз знаходимось, вікна замінили, дах, утепляємо, Ков’язька школа – вікна, утеплення, Перекіп – ліцей у нас один із кращих у всій області, тому можна не один час про все розказувати. У Новій українській школі нові меблі, нові парти, місце вчителя – яке оновлене, кожного тижня у школі з’являється щось нове.

Юлія Котелевська, Ольга Сітковська, Євген Сєріков.