На Харківщині активно реалізується проект «Енергія світла»

18 Січня 2019

На сьогодні вже більше половини плану із забезпечення Харківської області освітленням виконано, розповів директор Департаменту житлово-комунального господарства Сергій Магдисюк. Програма «Енергія світла», що реалізується за ініціативи  голови області Юлії Світличної, має бути виконана до 2021 року.

Люмінесцентні, лампи розжарювання, метало-галогенні та ртутні – застарілі джерела вуличного  освітлення на Харківщині замінюють на нові. У рамках програми «Енергія світла» на вулицях всіх районів та найвіддаленіших сіл області з’являться економні світлодіодні лампи.

Сергій Магдисюк, директор Департаменту житлово-комунального господарства Харківської облдержадміністрації

Основной упор на все эти мероприятия начался в 2018 году за инициативы нашего руководителя Юлии Светличной. Это была ее инициатива. О том, чтобы мы начали очень внимательно и пристально уделять внимание освещению населенных пунктов.

За минулий рік освітили майже 400 вулиць у більш ніж 100 населених пунктах області. У ході проведених робіт замінили електричні мережі та світильники, встановили нові опори. На це пішло майже 40 мільйонів гривень з обласного бюджету. У планах на наступні 3 роки – витратити ще майже 200 мільйонів гривень.

Сергій Магдисюк, директор Департаменту житлово-комунального господарства Харківської облдержадміністрації

Мы планируем оснастить объекты зовнішнього освітлення обладнанням виключно енерго- та ресурсозберігаючих технологій. По-друге – ми плануємо покращення стану благоустрою населених пунктів, по-третє – це забезпечення комфортного проживання населення.

Освітлення оновлять вздовж доріг, парків, скверів та біля закладів культури. Ще одним новим напрямком реалізації програми «Енергія світла», що реалізується за ініціативи  голови області Юлії Світличної, стане ремонт та  освітлення вхідних груп багатоквартирних житлових будинків.

Сергій Магдисюк, директор Департаменту житлово-комунального господарства Харківської облдержадміністрації

Ми першим етапом плануємо розпочати освітлення вхідних груп. Ми получили пропозицію від місцевих органів самоврядування щодо ремонту 5100 вхідних груп. В етому році вже передбачено кошти на ремонт або встановлення нового освітлення на вході в під’їзди на 3600 вхідних групах.

Ці роботи планують розпочати на початку березня та продовжити їх і у наступному році.

Олена Павличенко, Віктор Сєріков.