На Харківщині активно оновлюються медичні заклади

10 Січня 2019

Цьогоріч масштабне оновлення лікарень Харківщини продовжиться. На цьому наголошує очільниця регіону Юлія Світлична. Дві тисячі вісімнадцятого вдалось відремонтувати понад півсотні медичних закладів регіону. Окрім цього, розпочато будівництво тридцяти сучасних амбулаторій.

Понад півсотні лікарень області вдалось відновити дві тисячі вісімнадцятого. Більшість медичних закладів не ремонтувались десятиліттями – каже очільниця регіону Юлія Світлична. Так, реконструкцію зробили у тридцяти центральних районних та міських лікарнях Харківщини. Окрім цього, ремонт зробили у двадцяти двох  медичних закладах обласного підпорядкування. Тринадцять з яких відновили за кошти Європейського інвестиційного банку.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації  

Ми багато уваги приділяємо розвитку медичної сфери. Паралельно з ремонтами закуповуємо нове обладнання і устаткування для того, щоб була можливість нормально лікувати і ставити діагнози. Для цього ми використовуємо усі можливості – від державних коштів до коштів міжнародних партнерів. Це – наша спільна співпраця з ЄІБ і міжнародними партнерами разом з обласним бюджетом.

Так, дві тисячі вісімнадцятого за кошти обласного бюджету закупили майже три сотні сучасних медичних апаратів. На це обласна влада спрямувала майже сто сорок три мільйони гривень. Також минулого року стартувало будівництво тридцяти амбулаторій. Коли їх добудують, жителі сільської місцевості зможуть отримувати сучасну медичну допомогу поруч із домом. Дві тисячі дев’ятнадцятого масштабне оновлення лікарень області продовжиться – запевняє Юлія Світлична.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації  

Нормальні умови повинні бути у кожній лікарні і вони повинні предоставлятися тут, на Харківщині. Тому будемо працювати для того, щоб показати людям реальний результат.

Цього року ремонти, реконструкції та будівництва у сфері охорони здоров’я заплановані майже на вісімдесяти об’єктах. Серед них – будівництво нового онкоцентру. Перший камінь майбутнього сучасного комплексу наприкінці року заклала особисто губернатор регіону.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації  

Весь цей час людям обіцяли, але за цей період дуже застаріла інфраструктура – і морально, й інженерно, і фізично, тому потрібно було кардинально змінювати ситуацію. На початку 2018 року ми прийняли рішення щодо створення нового надсучасного онкологічного комплексу, а зараз розпочинаємо його будівництво.

Юлія Світлична зазначила, що перед усіма, хто залучені до процесу будівництва нового онкоцентру, поставлено завдання – якомога швидше завершити проект.

Кристина Загребельна.