На Харківщині активно оновлюється галузь культури

10 Січня 2019

У Харківській області привели до ладу майже 200 Будинків культури. Таку задачу поставила губернатор Юлія Світлична. Крім того, 2018 рік був відзначений увагою керівництва Харківщини до інфраструктурних об’єктів у сфері культури. Так, наприклад, добігає кінця ремонт Харківської обласної філармонії. Також, цього року зрушило з місця питання про реконструкцію Шарівського комплексу, вже навесні 2019-го року там розпочнуться роботи першочергової необхідності.

Майже 200 Будинків культури відновили цього року на Харківщині. Таких результатів вдалося досягти завдяки позиції губернатора Харківщини Юлії Світличної. На думку очільниці регіону, культура має неабияке значення для жителів області.

Павло Федосенко, радник голови Харківської облдержадміністрації

В этом году восстановили очень большое количество Домов культуры в области, речь идет не только о крупных Домах культуры, но и о тех, которые находятся в районных центрах. Речь идет о тех зданиях, которые раньше были расположены практически в каждом селе. Из них в 40 прошли капитальные ремонты, масштабные. 20 Домов культур возродили из небытия, то есть до проведения ремонтных работ они не функционировали какое-то время.

Так, наприклад, приміщення Люботинського міського Будинку культури не використовували майже 20 років. У 2000-му технічний стан будівлі визнали незадовільним. З того часу дитячі гуртки працювали в приміщенні місцевої бібліотеки, а культурні заходи проходили по школах, парках та на відкритих майданчиках. У 2018-му Будинок культури нарешті відновили. Тут повністю замінили дах та підлогу, утеплили стелю й стіни, замінили електропроводку, опалення, вікна й двері, а також провели внутрішні роботи. Зараз ремонт завершується – до закладу вже повернулися дитячі гуртки. Наприкінці грудня голова Харківської облдержадміністрації відвідала установу та ознайомилася із результатом реконструкції.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Побачили, що першочергова необхідність, звичайно, що неможливо все зробити відразу, але робимо те, що накопичувалося десятиріччями, але до цього потрібно прагнути.

А це Будинок культури у селищі Мажари, що у Кегичівському районі. Сьогодні нічого тут не нагадує про те, що буквально рік тому він був у аварійному стані. Побудована у 1981 році будівля жодного разу не знала капітального ремонту. Тут протікав дах та внаслідок цього руйнувалися внутрішні приміщення. Тож останні 5 років заклад взагалі не працював.

Роман Гончаров, голова Кегичівської райдержадміністрації

Ще буквально рік чи півроку і будівлю б розібрали на цеглу, або б вона просто сама розвалилася. Я бачив обличчя селян, коли тут відбувся перший концерт. Вони були задоволені, вони були вражені і вони повірили в те, що сьогодні відбуваються зміни.

Голова області Юлія Світлична підкреслює – фінансування культури у області не має бути за остаточним принципом, як було до  цього.

Павло Федосенко, радник голови Харківської облдержадміністрації

В небольших населенных пунктах Дом культуры – это место сосредоточения и творческого потенциала, и каких-то детских кружков, и место отдыха, поэтому, если в таких небольших населенных пунктах они не работают, ставится вопрос, куда людям ходить, чем заниматься, очень хорошо, что их сейчас восстанавливают такими темпами.

Ще одним позитивним результатом цього року є вихід на завершальний етап ремонтних робіт у Харківській обласній філармонії. Фасад будівлі вже повністю готовий. У великій залі закінчені роботи з фарбування золотом, в історичній залі-фойє проводяться роботи з монтажу ліпнини. Питання будівництва філармонії на особистому контролі очільниці регіону Юлії Світличної.

Павло Федосенко, радник голови Харківської облдержадміністрації

Наверное, главный проект области в сфере культуры не первый год – это строительство филармонии. 2 года назад, если я не ошибаюсь, был открыт органный зал, которого очень ждали харьковчане. И сейчас подходит к завершению строительство основного зала филармонии. Юлия Александровна еще в прошлом году анонсировала, что в начале 2019 года филармония примет первый концерт. Сейчас работы идут в запланированном темпе, практически без выходных, очень быстро и сейчас уже подходят к концу.

Крім того, зрушило з місця питання щодо відновлення Шарівського комплексу. Старовинну садибу в Харківській області – Шарівський замок  розпочали реконструювати.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Будемо з цього року розпочинати ремонтні роботи. Вже прийняли на сесії обласної ради програму щодо збереження культурної спадщини, яка надає нам можливість виділяти фінансування із обласного бюджету, а також залучати міжнародну допомогу. Сьогодні разом із компанією BASF, а також організацією «Знайдено в Україні» ми організовуємо роботу і вже знайшли фінансування щодо першочергових робіт.

За словами Юлії Світличної, завдяки децентралізації у обладміністрації з’явилася можливість виділяти кошти на збереження культурної спадщини на території Харківської області і починають цей процес саме з Шарівського замку.

Павло Федосенко, радник голови Харківської облдержадміністрації

Еще один проект, который наконец начал реализовываться в области, которого, я уверен, многие ждали и ждут, это реконструкция Шаровского комплекса. Об этом речь, наверное, идет полтора десятка лет. Было выделено 6 миллионов гривен на это, половина суммы – это деньги областного совета, и еще половина – это деньги привлеченного частного инвестора.

На ці кошти  планують завершити  реконструкцію даху,  комунікацій, а також вхідної групи і відновлення оранжереї.

Також в обладміністрації повідомили – з цього  року збільшують зарплати робітникам культури: робітники театрів і концертних установ, які є академічними та знаходяться в обласній власності, у 2019-му отримають на 30% вищі зарплати.

Ольга Сітковська, Дмитро Поздняков, Євген Сєріков.