На час карантину культурні інституції зачинилися

1 Квітня 2020

На час карантину культурні інституції зачинилися. Втім усі охочі зможуть доторкнутися до прекрасного – низка закладів культури через неможливість приймати глядачів переходять на роботу у режимі онлайн. Зокрема, у «СхідОпера» започаткували новий проект, а у ЄрміловЦентрі – відеоекскурсію.

З вимушеного оффлайну – в онлайн. Карантин не привід позбавляти глядачів можливості дивитись улюблені вистави – вирішили у театрі і започаткували проект – «Театр на дивані». Його мета – популяризація театрального мистецтва. У рамках проекту можна буде побачити прем’єри театру за останні 5 років:

Олег Оріщенко, генеральний директор «СхідОпера»

Цей проект онлайн-трансляції наших вистав, які ми взяли з нашого архіву, це робочий архів, тому якість там різна буває, але є й професіональні записи, які ми пропонуємо нашим глядачам під час карантину. Це і оперні вистави, і балетні вистави і концерти – такі як “My way”, або «З нами бог», який був за участі нашого великого хору.

Вже перша вистава, яку глядачі мали змогу подивитися онлайн – «Травіата» користувалася успіхом – її переглянули майже 400 глядачів – розповіли у театрі. Кожні три дні буде новий показ, проект триватиме до завершення карантину. Наразі у переліку 15 вистав, зокрема: балет «Красуня та чудовисько», опера «Мазепа», концертна програма «Ніч у опері», опера «Флорія тоска», дитячий балет «Снігова королева». Посилання на них доступні у соцмережах, на ютубі, на сайті «СхідОпера».

Олег Оріщенко, генеральний директор «СхідОпера»

Саме головне – щоб харків’яни мали надію – нарешті закінчаться ці негаразди і вони зможуть прийти в театр і відчути себе вже в якості глядача в самому театрі, але сьогодні це необхідно всім нам –  насолоджуватися тими роботами, які театр має на сьогодні в відеоархіві.

ЄрміловЦентр наразі також на карантині. Втім Центр сучасного мистецтва стає ще більш доступним у віртуальному просторі і також започатковує відеоекскурсії онлайн на час карантину:

Наталія Іванова, директор ЄрміловЦентру

Ми все ж таки адаптувалися до тієї ситуації, яка склалася, але зараз в ЄрміловЦентрі мала відбуватися виставка Сергія Якименка, це поп-арт і насправді дуже великий масштабний проект художника, до якого ми готувалися протягом року, але багато було відвідувачів у перші дні після відкриття цієї виставки. А для тих, хто не зміг у зв’язку з тим, що було оголошено вже карантин, ми підготували відеоекскурсію цією виставкою.

Відеоекскурсія – можливість глядачам більше дізнатися про Сергія Якименка та його роботи. Взагалі такої масштабної виставки поп-арту у Харкові не було – каже Наталія Іванова. Художник використовував  відеоарт,  інсталяції, живопис, принти, об’єкти, неонові написи, тому виставка вийшла багатожанровою.

Культурний карантин вплинув і на міжнародні проекти. ЄрміловЦентр готувався відкрити виставку «Штучний біль» у польському Торуні. Вона через карантин у Польщі відкриється також віртуально, говорить Наталія Іванова. Польські куратори планують зробити віртуальну екскурсію, у ЄрміловЦентрі також дадуть на неї посилання, і глядачі зможуть переглянути її, завітавши на сайт культурної інституції.

Ірина Дергоусова, Євген Карпенко.