Митрополит Київський і Всієї України зустрівся з військовими

9 Жовтня 2019

Другий день перебування Митрополита Епіфанія на Харківщині. Знімальна група «Вечірніх нових» відправилася разом з предстоятелем Православної церкви України до військових.

Харківських кадетський корпус та інститут танкових військ – навчальні заклади, що знаходяться поруч. Сюди завітав Епіфаній.  Як ми вже говорили в випусках «Вечірніх новин», у щільному графіку митрополита велика увага була приділена спілкуванню з військовими. У музеї танкових військ розповіли про бойову славу харківських військових, багатьох з них забрала війна на Сході країни,  фото героїв – на почесному місці.

Олександр Серпухов, нач. Військового інституту танкових військ НТУ «Харківський політехнічний інститут»

Епіфаній в своїх промовах часто говорить про необхідність повернення українських земель, про мир в країні та про важливість усвідомлення релігійної самоідентифікації. Для священослужителів – екскурсія музеєм та інформації про подвиги харківських танкістів.

Олександр Серпухов, начальник полковник Військового інституту танкових військ НТУ «Харківський політехнічний інститут» 

 З числа курсантів перші бригади щодо бронетанкової техніки були направлені тоді ще з факультету військової підготовки.

Далі – учбові аудиторії танкістів. Тут все по-справжньому – замість парт з підручниками – справжні фрагменти танків.

Сергій Трофименко, викладач кафедри загальновійськової дисципліни 

На даному навчальному місці це гармата танкова – заміна ствола, ствол изнашеваєтся і потрібно змінювати, вже відкрутили, поставили на місце. А скільки часу потрібно?-  Потрібно не більше часу.

Виходять на вулицю, а там вже справжні танки працюють. Курсанти відпрацьовують на практиці всі технічні особливості керування війковою технікою.

На території військового інституту є невеличкий храм, Епіфаній звершив  молебень  на честь святого Іоана Воїна. Слухали його та отримали благословення кадети та курсанти.

Епіфаній, Блаженніший Митрополит Київський і Всієї України

Щойно ми молитви піднесли до Бога за кожного з вас, щоб Господь допомагав, тут у навчальному закладі ви покликані отримати досвід, щоб потім захищати нашу Україну, нашу територіальну цілісність, від нас залежить, в якій Україні ми будемо жити. Всі хочемо жити в вільній демократичній державі і це залежить від кожного з нас.

Епіфаній відзначив начальника закладу – полковника Олександра Серпухова і заступника начальника полковника Олександра Сінько церковними нагородами. Вони разом з іншими військовими, які наразі викладають чи навчаються в інституті, служили в зоні АТО. Загалом близько половини курсантів прийшли на навчання після служби на Донбасі.

Майбутній танкіст Владислав – з Черкас. Він при місцевому храмі допомагає під час  церковних служб.

Владислав Лупанов, курсант Військового інституту танкових військ НТУ «Харківський політехнічний інститут» 

Служби відбуваються кожну неділю, а також відкриваються ворота центральні і можуть приходити люди, що живуть поблизу, і на всі свята також для всіх бажаючих я при церкві допомогаю. – За власним бажанням? – Так, за власним бажанням.

Вже незабаром країна відзначатиме велике православне свято  Покрови Пресвятої Богородиці. На Покрову моляться за життя  військових, за захист  від ворогів. Не дарма, 14 жовтня святкують День Захисника України. Це дуже символічно, що в цей день поєднується державне свято з релігійним – вважають військові.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.