Мистецький діалог між українськими регіонами – у Харкові відкрилася експозиція львівських художників

21 Серпня 2019

Національна спілка художників України продовжує мистецький діалог між  українськими регіонами. У Харкові у рамках проекту «Схід-Захід разом» відкрилася експозиція львівських художників під назвою «Весняний салон».  У той самий час у Львові представили виставку харківських митців.

У Харківському Будинку художників на відкриття експозиції зібралося багато відомих художників, педагогів профільних вишів, поціновувачів мистецтва.

Відкривав виставку голова Харківської національної спілки художників України Віктор Ковтун. Від імені голови області Юлії Світличної присутніх привітав  начальник управління культури Харківської облдержадміністрації  Олег Яцина. Він зазначив – оскільки Харківщина є прикордонним регіоном, подібні заходи, що об’єднують обидві частини України, сьогодні є вкрай важливими.

Олег Яцина,  начальник управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації 

Сьогодні я маю таку нагоду і честь привітати від імені голови ХОДА Юлії Світличної наших шановних гостей, митців, які тут зібралися. Дійсно, проект «Схід і захід – разом» – це вкрай важливий захід. На нашу думку, мистецтво – це є той потужний фактор, який об’єднує  Україну, об’єднує українську націю.

У Харкові на виставці представлені роботи 120 львівських художників. Експозиція «Весняного салону» – це можливість почути кожного художника, котрий через призму власних спостережень розповідає про свій внутрішній світ, думки та почуття. До того ці роботи виставлялися у Львівському палаці мистецтв і ось тепер вони представлені у Харкові, а крім того,  об’єднані в єдиний художній каталог експозиції.

Олег Микита, голова Львівської обласної організації Національної спілки художників України

Художник, як член Спілки, має право виставити свої 2 роботи. А в каталог входить одна робота. Коли я роздаю анкети всім учасникам, тільки учасникам виставки, в 14 номінаціях, де є портрет, пейзаж, натюрморт, абстрактна картина і решта – по живопису і по скульптурі. Інколи є така суперечка: львівська школа, харківська школа, мені здається, що на сьогоднішній день є багато переплетінь, вузових і таке інше, де навчалися,  і впливи, і можливість навіть пізнати художників так, як ви пізнали художників і Васильківського, і Рєпіна.

У той самий час у Львові, продовжуючи мистецький діалог між двома регіонами, у Палаці Мистецтв відкрилася експозиція художників з Харкова.

Віктор Ковтун, голова правління Харківського відділення Національної спілки художників України

Львівський Національний Палац мистецтв, і там представлено роботи харків’ян. Весь 3-q поверх. Я не просто так сказав, що у Харкові нема таких приміщень, і як красиво вони там, в експозиції, як помагав нам Олег Теодорович в експозиції,  і він сьогодні згадав Васильківського, але сюди треба згадати і Беркеса, і Ткаченка, які не просто засновники пейзажу українського. Я думаю, що наші проекти, які ми зараз думаємо – продовжаться, а запорукою цьому всьому буде наступний випуск каталогу – виставка у Харкові всіх львів’ян та виставка харків’ян у Львові і ми їх поєднаємо, а презентацію зробимо і у Харкові, і у Львові.

І у Харкові, і у Львові, експозиція працюватиме протягом 3 тижнів.

Ольга Сітковська, Євген Сєріков.