Музиканти просять владу дозволити безкоштовне перевезення інструментів у транспорті

20 листопадаа 2020

Музиканти просять владу дозволити безкоштовне перевезення інструментів у транспорті. Відповідна петиція з’явилась на сайті Харківської міськради. Правила, які наразі діють, зобов’язують артистів платити за перевезення низки інструментів у наземному та підземному транспорті. І музикантам, щоб потрапити на концерт чи спектакль доводиться платити за себе і за інструмент. Подробиці – у наступному сюжеті.

Автор петиції – віолончеліст Ігор Єременко – вже близько 30 років працює артистом оркестру «СхідОпера», викладає у академії культури і університеті мистецтв. Музикант говорить – щодня йому та його колегам потрібно по кілька разів їздити різними видами транспорту. Це у підсумку виливається у чималу суму. До того ж, за перевезення музичних інструментів доводиться платити не тільки музикантам, які працюють, а у студентам та учням:

Ігор Єременко, артист оркестру «СхідOpera»

Для меня это вопрос, действительно, животрепещущий, потому что мой инструмент, Вы видите, он считается крупногабаритный. Приходится с ним ездить, ездить приходится довольно часто – у нас в театры бывает по два вызова – утром и вечером, и это получается поездка туда-обратно, туда-обратно – это только метро, у меня получается 64 гривны, но даже речь не столько обо мне, сколько мы говорим о студентах.

Музиканти говорять – до 2019-го року перевезення у транспорті музичних інструментів було безкоштовним, нині ж, зокрема,  віолончелістам, контрабасистам, бас-кларнетистам доводиться платити за інструмент, як за багаж.

Ігор Єременко, артист оркестру «СхідOpera»

Мы не можем без инструмента ездить. Это те, которые постоянно находятся с нами, они не стоят  где-то стационарно и мы к ним приезжаем. Нет такой практики. Мы с ним занимаемся, мы тренируемся.

Петицію, розповіли у театрі, вже підтримали чимало харківських музикантів, студентів, які навчаються на творчих спеціальностях, їх батьків.  Колега Ігоря Єременка – артист оркестру «СхідОпера»  Євгеній Голубятніков також за повернення безкоштовного перевезення музичних інструментів

Євгеній Голубятніков, артист оркестру «СхідOpera»

Я думаю, что, действительно, харьковский метрополитен немного заработает денег на провозе инструментов. Музыканты, и тем более студенты, не настолько обеспечены, чтобы тратить на это. Это немножко даже морально ущемляет, это все-таки инструмент, это не багаж, можно сказать так – орудие труда, очень грубо сказано, но это, действительно, так нельзя приравнивать инструмент к багажу. Даже в самолетах межконтинентальные перелеты – инструменты провозятся бесплатно, не как багаж, поэтому в метрополитене могли бы сделать такую скидку для людей искусства.

Наразі зібрано понад 300 підписів, для того, щоб петицію розглянула Харківська міська рада потрібно 5 тисяч голосів. До кінця збору підписів залишився 81 день. Музиканти сподіваються, що влада їх почує, адже приміром, у Києві, музикантам дозволи безкоштовно перевозити музичні інструменти у транспорті.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов