Модернізація Чугуївської центральної районної лікарні

10 Січня 2019

На Харківщіні активно оновлюються медичні заклади. Один з таких – Чугуївська центральна районна лікарня. Там на початку осені з’явилося нове обладнання: рентген, флюорограф та апарат ультразвукової діагностики. Його до медзакладу передала голова області Юлія Світлична.

Цей рентген-апарат встановлений у оновленому протитуберкульозному відділенні. Сучасний та повністю мобільний, він дозволяє зробити рентген людині у будь-якому положенні. Навіть якщо хворий нетранспортабельний, достатньо підвезти його на катальці та перемістити аппарат. Рентген повністю цифровий, тож лікарі вже не використовують традиційні плівкові касети.  Спеціальний зчитувальний пристрій дозволяє оцифрувати інформацію за кілька хвилин та одразу виводить зображення на екран комп’ютера. До того ж тепер з’явилася можливість одразу відправляти результати спеціалістам.

Денис Каплунов, рентген-лаборант

Обрабатываем снимки и отправляем по сети. Любой врач может открыть снимки и посмотреть – хоть в поликлинике, хоть на дому дежурный врач. Все это доступно и удобно.

А цей рентген-апарат встановили у відділенні екстреної невідкладної допомоги. Завдяки новому обладнанню значно скоритився час на обстеження, розповідають медики, до того ж підвищилася ефективність встановлення діагнозу.

Юлія Загорунько, завідувач рентгенологічним відділенням

В чем особенность – аппарат цифровой, снимки моментально выводятся на монитор компьютера, обрабатываются. Качество очень хорошее и мы видим все анатомические структуры. Можем контрастировать, приблизить, отдалить патологию, которую мы видим.

Нове та сучасне обладнання до лікарні передала голова області Юлія Світлична під час свого візиту на початку осені. Тоді, окрім двох рентген-апаратів губернатор подарувала лікарні флюорограф та апарат ультразвукової діагностики. На старій апаратурі був лише датчик для обстеження черевної порожнини та щитовидної залази. Новий аппарат УЗД дозволяє побачити набагато більше.

Андрій Проскурний, лікар-терапевт відділення екстреної невідкладної медичної допомоги

Возможность исследовать сосуды. Возможность исследовать сердечную патологию не только у детей, но и у взрослых, так как есть кардиальный датчик. Облегчает работу и диагностику состояний кардиологических. Также там есть гинекологический датчик, есть датчик тканевой для исследования кожных покровов и щитовидной железы и обычный датчик для исследования органов брюшной полости.

Центральна района лікарня обслуговує не тільки Чугуївський район, а ще і Шевченківський та Печенізький. Крім того, неподалік траса – на ній не рідко стаються ДТП і постраждалих везуть саме сюди. Директор В’ячеслав Грушка розповідає – заклад давно потребував ремонту та нового обладнання, і нарешті, за останні два роки все це почало з’являтися.

В’ячеслав Грушка, директор Чугуївської центральної районої лікарні

Благодаря политике Президента в лице Юлии Светличной, которая уделяет медицине огромное внимание. В первую очередь – это два современных рентген-аппарата, которые дали начало эпохе цифровых технологий в Чугуевской больнице. Все это позволяет оказывать помощь быстрее и лучше и своевременнее.

Нині роботи з реконструкції закладу тривають – зокрема, оновлені деякі палати, відремонтовано діагностичне відділення та реанімація. Невдовзі за підтримки голови області тут з’явиться нове лабораторне обладнання.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.