Міжнародний турнір з бадмінтону.

3 Вересня 2018

У Харкові з 29 серпня по 2 вересня проходив міжнародний турнір з бадмінтону RSL Kharkiv International 2018 з призовим фондом 25 тисяч доларів. Останнім часом у Харкові відбувається не перший турнір міжнародного рівня.

У цьому році до Харкова, аби взяти участи у турнірі прибули  представники багатьох країн.  Загалом  – близько 200 гравців із 33 країн світу. Прилетіли представники навіть далекої Австралії. Такий небувалий інтерес до змагань, що проходять у нашому місті не випадковий. За підтримки губернатора області Юлії Світлчиної, Харківщина з кожним днем впевнено закріплює за собою звання  спортивної столиці. Щодо турніру, цього разу харків’янам не все вдалося, втім, вони планують відточувати свою майстерність та рухатися далі.

За результатами змагань у чоловічій одиночній категорії переміг представник Чехії.  У півфіналі він зустрічався з українцем Артемом Почтарьовим.  Харків’янин здобув «бронзу».

Артем Почтарьов, бронзовий призер етапу Кубку Європи

Поединок с чехом был, как и все до этого – на морально-волевых, было очень сложно. Боролся до конца, не смотря на то, что в третьей  партии я отставал в счете.

У жіночій одиночній категорії перемогла представниця Туреччини. Ксенія  Полікарпова зайняла третє місце, при цьому відзначила – турнір організований на високому рівні.

Ксенія Полікарпова, представниця Ізраїлю, бронзова призерка етапу Кубку Європи

Харьковчане очень хорошо организовывают относительно европейских турниров. Тут есть многое – как волонтеры на «челенджах», я последний раз была 5 лет назад, уровень организации вырос в разы.

У чоловічій парній категорії перемогла пара з Індії. У жіночій парній категорії перемогла пара зі Швеції. З українців  краще за інших виступили Артем Почтарьов в «одиночці», пари – Валерій Атращенков – Єлизавета Жарка і Юлія Казарінова – Олена Прус, які зайняли 3 і 4 місця. Варто відзначити, що найсильніша українська школа бадмінтону – саме у Харкові.

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Это уже бренд Харьковской области, без которого уже тяжело видеть спортивную жизнь области. Безусловно, областная администрация, лично губернатор Юлия Светличная поддерживает этот вид спорта. К сожалению, в финале нет представителей Украины, очень приятно, что школа харьковского бадминтона живет и показывает результаты, три представителя Украины получили бронзовые медали, все три – харьковчане. Это мужчины, женщины и «микс». Будем и в дальнейшем поддерживать бадминтон. У многих представление, что это пляжный вид спорта, нет, это уже профессиональный вид спорта, и хорошо, что в Украине есть такое понимание.

Цей турнір входить у десятку основних турніров європейських країн  – він є етапом Кубку Європи. Окрім того, що переможці отримують металі та грошові винагороди, вони набирають бали для європейського та світового рейтингу. Потім цей рейтинг використовується для дозволу брати участь у Олімпійських іграх.

Олексій Дніпров, президент Федерації бадмінтону України

Офіційний старт відбору на Олімпійські ігри 2020 року починається з січня наступного року і, думаю, наші гравці будуть  готуватися і ми реалізуємо завдання-мінімум виходу трьох учасників на Олімпійські ігри.

Найбільша команда за кількістю учасників на турнірі  – команда Індії – понад 30 спортсменів.