Міжнародний дитячий турнір «Меморіал Черницької» стартував на базі харківського клубу «Унікорт»

11 Червня 2019

Міжнародний дитячий турнір «Меморіал Черницької» стартував на базі харківського клубу «Унікорт». Цьогоріч відкриття серії Tennis Europe збіглось з відзначенням 60-річчя тенісного клубу. На святкування приїхали спортсмени з усіх куточків  світу. Привітала тенісистів і губернатор Харківщини Юлія Світлична.

На трибунах «Унікорту» аншлаг – це діти із батьками, видатні спортсмени, професіонали та любителі тенісу. Приводів одразу два: старт 46-го дитячого турніру «Меморіал Черницької» та святкування шістдесятого року існування Національного тенісного центру України – тенісного клубу «Унікорт».

Привітати спортсменів прибула  губернатор Харківщини Юлія Світлична. Вона подякувала колективу клубу за плідну роботу та вручила почесні відзнаки обладміністрації директору Валерію Бурку, тренерам Олені Касьяненко та Іванні Коваленко й інструктору Івану Жукову.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Харьковская область всегда гордилась своими спортивными достижениями, и вклад харьковского тенниса отдельно прописан в истории украинского спорта. Приятно, что сегодня все любители, все спортсмены воодушевлены, полны энергии и я уверена, что на этих кортах ждет вас обязательно успех.

За 60 років існування в клубі підготовлені понад 50 майстрів спорту, з них два – майстри спорту міжнародного класу. Вихованці клубу – відомі тенісисти Дмитро Поляков, Тетяна Перебийніс, Анастасія Васильєва, Марат Девятьяров, Дмитро Музика і Дарина Лопатецька. Вони  грали у складі національної збірної в розіграші Кубка Девіса і Кубка Федерації. А Тетяна Перебийніс стала учасницею двох олімпіад та фіналісткою Вімблдонського турніру.

Президент Федерації тенісу України Сергій Лагура у вітальному слові підкреслив, що у Харкові виховують найзавзятіших спортсменів.

Сергій Лагура, Президент Федерації тенісу України 

То, что делается здесь, в Харькове, в данном случае – на кортах «Уникорт», это уникальная история, и таких бы нам людей побольше, и тогда, я думаю, что и результаты наши, и «Ролан Гаррос» мы б уже выиграли, но, может, еще выиграем, с помощью «Уникорта» в том числе.

Віру Президента Федерації тенісу України у харківських спортсменів розділяє і очільниця Харківщини Юлія Світлична.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Я не просто верю в харьковских спортсменов, мы всегда их поддерживали – и начинающих, и любителей, и профессионалов, так как в области внедрены стипендии, мы помогаем в организации проведения турниров, мы поддерживаем все виды спорта для того, чтобы наши харьковчане, наши спортсмены, которые представляют Харьковский регион и страну в целом, добивались самых высоких результатов.

У цьому році у турнірі  «Меморіал Черницької» беруть участь гравці з Білорусі, Великобританії, Греції, Казахстану, Кіпру, Молдови, Словаччини, США, Туреччини, України та Естонії. В основній сітці турніру змагаються 32 спортсмени віком до 14 років.

Свою сьогоднішню назву турнір отримав у 1992 році на честь відомого в країні харківського тренера Марії Черницької.

Юні вихованці «Унікорту» Володимир та Арсеній майже весь свій вільний час проводять на корті. Мріють про кар‘єру професійних тенісистів. Кажуть, що теніс для них не просто гра – це і виховання характеру, і взагалі – спосіб життя. Своїми кумирами називають Роджера Федерера та Рафаеля Надаля.

Володимир, вихованець клубу “Унікорт” (9 років) 

Теннис для меня – это не просто игра, как на телефоне, для меня это, как вся жизнь, сложная для меня.

Арсеній, вихованець клубу «Унікорт» (11 років) 

Сначала я тренировался в школе, а потом я себя повел неправильно, неделю где-то, и меня оттуда выгнали. И я перешел сюда. Мне здесь очень нравится.

На полі «Унікорту» тренуються не тільки юні спорсмени, а й 95-річний Леонід  Станіславський, найстаріший тенісист-любитель не тільки в Україні, але і в Європі. За його словами, зараз у теніс він грає 3 рази на тиждень, крім того,  збирається брати участь у змаганнях, а також готується до поїздки у Нью- Йорк, на «Уімбілдон». Такий подарунок йому пообіцяв зробити на сотий день народження директор «Унікорту».

Леонід Станіславський, тенісист-любитель (95 років) 

Сейчас еду на турнир ветеранов в Хорватии, он в сентябре. Надо и там побеждать. Но там очень сложно, потому что там практически играют профессионалы. Для меня это просто жизнь. Если бы не теннисный клуб и игра в теннис, я не знаю, был бы я жив. А сейчас у меня задача, поставил задачу Валерий Бурко, он пообещал прилюдно, что в 100 лет повезет меня или на «Уимбилдон», или на «ЮС Оупен». Так что мне еще надо дожить.

Протягом цього тижня на полі «Унікорту» змагатимуться юні тенісисти за кубок турніру «Меморіал Черницької».

Ольга Сітковська, Євген Сєріков.