Міжнародний день тигра відзначають сьогодні у всьому світі

29 Липня 2020

Міжнародний день тигра відзначають сьогодні у всьому світі. Свято заснували 2010 року на міжнародному форумі «Тигровий саміт», у центрі уваги якого було питання збереження цих тварин. Так, на початку минулого століття популяція тигрів становила близько 100 тисяч особин, на час проведення форуму – всього близько 3 тисяч.

Головна мета проведення Міжнародного дня тигра –  інформувати людей у різних країнах про проблему зникнення хижаків та способи їх захисту. Ці чарівні тварини досить часто стають жертвами браконьєрів, тому питання їх збереження хвилює природоохоронців у всьому світі.

Єлизавета Ткачова, співробітник Харківського зоопарку

У Харківському зоопарку перші представники виду з’явилися на початку ХХ століття. Розмноження амурських і бенгальських тигрів почалося в 80-х роках. За весь час існування зоопарку у нас проживали 3 підвиди цих тварин, а саме – амурський, бенгальський та суматранський.

Зараз у Харківському зоопарку мешкає амурський тигр Єлисей. Його до Харкова привезли 3 роки тому у рамках програми Європейської асоціації зоопарків та акваріумів.

Єлизавета Ткачова, співробітник Харківського зоопарку

Всього у зоопарках світу живе близько 500 амурських тигрів, а в живій природі – не більше 600 особин. Міжнародні природоохоронні організації ставлять завдання – збільшити їх кількість до 700 особин – саме стільки можуть прогодувати збережені природні місця проживання.

На сьогодні популяція диких тигрів у світі нараховує 4000 тварин. Отже вперше за останні десятиліття чисельність тигрів почала зростати, що на думку природоохоронців, дає надію, що цих тварин можна буде врятувати від зникнення.

Ірина Дергоусова.