Міністр соціальної політики Юлія Соколовська сьогодні відвідала Український НДІ протезування у Харкові

28 Січня 2020

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська сьогодні відвідала Український науково-дослідний інститут протезування у Харкові. Там, зокрема, збирають найсучасніші та найфункціональніші протези у світі.

Василь вперше приміряв свій новий протез руки. Це один з найсучасніших та функціональних кистей, які існують у світі. Поки що вчиться протезом керувати.

Силою мысли. Я шуткую! Тут все на сенсорах.

Нова рука – наче іграшка, жартує хлопець. Помітно, як з цікавістю  для себе він перебирає пальцями та виконує всілякі маніпуляції з кінцівкою. Руку втратив під час бойових дій у зоні проведення  Антитерористичній операції під Дебальцевим. До сьогодні носив протез з однією функцією.

Василь Белень, колишній учасник АТО

Робило три пальці. Це зжать і розжать. Все. І все це робилось за допомогою бандажу. Тут все запрограмовано. Я м’язами подаю команду. Мені потрібно открить – я напрягаю м’язами. Мені потрібно закрить – він закривається.  Два коротких, два бистрих. Він переміщується, наприклад, з цієї позиції в цю позицію. Все дуже просто, насправді. Ну і тут кілька таких прикольчиків.

Олексій Корж, науковий співробітник лабораторії протезів верхніх кінцівок

Протез позволяет использовать 24 предустановленных жестов, то есть они уже запрограмированные и есть одинаковые картинки, можно запрограммировать каждый жест по желанию, и по потребностям пациента.

Всі комплектуючі для такого протезу – закордонного виробництва. Харківські спеціалісти збирають та підлаштовують виріб під індивідуальні потреби кожної людини. Вартість такого протезу близько мільйона гривень. До 2016 року спеціалістів, які могли б займатися одними з найбільш функціональних протезів у світі, не було.

Оксана Литвиненко, завідуюча лабораторією протезів верхніх кінцівок

Для того, щоб працювати з цими виробами, працювати з цими виробами, виробник надає вимогу про сертифікацію спеціалістів. Кожен, хто має встановлювати такі протези, повинен мати кваліфікацію «тачбіонік», пройти там навчання на право встановлювати ці протези.

Навчання з міжнародними експертами пройшли 9 спеціалістів. Вони пройшли дворічне навчання у Харківському університеті радіоелектроніки і тепер надають українціям новий рівень технічних засобів реабілітації. Наразі відібрали 21 людину, яка наступним етапом навчатиметься за цією програмою.

Я не знаю, чи ризикне Юлія Сергіївна. Ризикуйте, тому що це того варте. Можете спробувати.

Ознайомитися з роботою інституту приїхала Міністр соціальної політики Юлія Соколовська. Безкоштовно їх надають учасникам АТО і ООС. За рік, розповідають в інституті – це одиниці людей, всім, хто потребує – вистачає.

Юлія Соколовська, Міністр соціальної політики України

Ми хочемо, щоб люди з інвалідністю, вони поверталися до свого звичного способу життя, навіть якщощось сталося. Якщо в житті щось пішло зі здоров’ям не так. У нас є центральна база людей з інвалідністю. Яка є потреба людей в технічних засобах реабілітації: протези, ортези, візки. Це ремонт всіх цих засобів реабілітації і ми подивилися, що є потреба набагато більша, ніж було закладено грошей в бюджеті. Якщо у нас 1,2 мільярди було закладено, ми ще додали 800 мільйонів.

На такий протез надягається спеціальна рукавичка, яка імітує справжню руку. Робити нею можна майже все. Тільки сильно не навантажувати і берегти від води.

Олена Павличенко, Віктор Сєріков.