Мешканці одного з харківських багатоквартирних будинків пікетували господарський суд

19 листопадаа 2020

На пікет під стіни господарського суду вийшли сьогодні мешканці одного  з харківських багатоквартирних будинків. Придбавши кілька років тому житло у колись відомчому приміщенні, люди зрештою дізнались, що будинок не має статусу житлового фонду.

Сім’я Лозіних приїхала до Харкова у 2015 році, залишивши в окупованій Горлівці власну оселю. Тут подружжю вдалося придбати квартиру, кажуть, хоч і невелика, зате своя. Та в цьому році їм повідомили, що будівля нежитлова, тому їм треба з’їхати.

Юрій Лозін, мешканець будинку

Решили переехать в Харьков, подсобрали немножко денег, позанимали, потому что там тяжело было.

Маргарита Лозіна, мешканка будинку

Мы приобрели это жилье, приобретали через агентство, т.е. агентство тоже проверяло все документы на это жилье, все было законно, все было нормально, через нотариуса мы оформляли. Вы видели все документы, все как обычно, все нормально. Мы даже не могли подумать, что здесь вообще могут быть какие-то проблемы с этим жильем.

Без власного житла можуть залишитися 43 сім’ї. Мешканці розповідають, річ у тім, що раніше багатоквартирний дім належав товариству з обмеженою відповідальністю «ІнтерВертикаль», у 2012 році вони збанкрутували та продали дім на аукціоні. Після чого будівлю перевели в житловий фонд і з 2014 року почали продавати там квартири. Мешканці будинку розповідають, що житло придбали законно, кожна з сімей має офіційні документи, які підтверджують, що квартира належить їм.

Маргарита Лозіна, мешканка будинку

Я вообще не знаю, как это в правовом государстве можно признать не действительными договора купли-продажи, которые зарегистрированы в реестре имущественных прав. Здесь есть маленькие детки, совсем груднички, здесь есть старики, здесь есть инвалиды. Куда деваться? И никто не думает о нас.

Аби привернути увагу до цієї проблеми та домогтися справедливості люди вийшли з пікетом до будівлі господарського суду. Адвокат власників житлових квартир пояснює, що у 2017 році суд анулював результати аукціону та перевів будинок у статус “нежитлового”.

Арсеній Санін, адвокат власників квартир

Нами подано всі можливі касації та апеляції на попереднє рішення господарського суду, що є підставою для зупинення розгляду справи за позовом  «ІнтерВертикалі» до даних осіб по розгляду питання щодо законності цих рішень. Сподіваємося, що на найближчому судовому засіданні заявлене нами клопотання про зупинення розгляду цієї справи буде задоволено.

Мешканці будинку налаштовані виходити на пікети й надалі.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко