Медики Куп’янщини працюють без зарплати

30 Липня 2021

Медики Куп’янщини працюють без зарплати. Співробітники лікарні вже два місяці не отримують ані зарплати, ані ковідні виплати. Наразі загальний борг складає понад 9 мільйонів гривень. Детальніше – у наступному сюжеті.

Невиплата зарплати та скорочення: ще одна лікарня на Харківщині не отримує коштів. Працівники Куп’янського медичного об’єднання вже два місяці працюють без зарплат та попри це – медики щодня добросовісно виконують свої обов’язки. Кажуть, зараз їм доводиться виживати, у кожного вже є кредити, а от як їх віддавати – люди не знають.

Марина Кудряшова, співробітниця Куп’янського територіального медоб’єднання

Живу одна, мать-одиночка с двумя детьми, приходится очень тяжело. В течение двух месяцев я практически не живу, а выживаю. Так как мне помогают только мои родители, причем мама у меня тоже работает в больнице. И тоже она сейчас ничего не получает. Мы живем сейчас просто за счет моего отца, который пенсионер, он содержит две семьи.

Ірина Кириченко, співробітниця Куп’янського територіального медоб’єднання

Я вдова, у меня двое детей, зарплаты я не получаю, кормить мне детей нечем, тем более один ребенок у меня учится. Это издевательство над людьми, потому что мы тянем деньги с этих кредитных карточек. Они же тоже заканчиваются, а доложить нечем. Получается так, мы сейчас получим задолженность, повыплачиваем то, что мы занимали-перезанимали и будем опять сидеть без денег. Как из этой ситуации выходить – не знает никто. Но это уже, честно говоря, надоело.

До складу Куп’янського територіального медичного об’єднання входить центральна міська, міська лікарня та залізнична поліклініка. На сьогодні загальна сума заборгованості складає більш ніш 9 мільйонів гривень. Якщо свої чесно зароблені кошти люди так і не отримають, обіцяють виходити на пікети. Пояснюють, вже немає коштів ані на проїзд, ані на їжу.

Марина Кравченко, співробітниця Куп’янського територіального медоб’єднання

Агрессивно уже люди настроены, ждем-ждем, живем, выживаем, с кредиток снимаем, добираемся на работу кто пешком, у кого есть возможность – снимает с кредиток, чтоб доехать на работу. У каждого есть детки, детки дома находятся, доходит до того, что: “Мама, дай на мороженко”, а дать нечего.

Ірина, співробітниця Куп’янського територіального медоб’єднання

На проезд тоже не хватает, соскребаем. Отнимаем, так получается, у детей, ребенок просит на мороженное, на погулять, а денег нет. Спасибо родителям пенсионерам, которые иногда смогут что-то “подкинуть”.

Нині у медзакладі працює понад 900 фахівців. Через складнощі з фінансуванням найближчим часом доведеться скоротити колектив на 70 осіб, говорять у керівництві Куп’янського ТМО. Лікарі розповідають, що пацієнтів чимало й зараз. Так, наприклад, у неврологічному відділенні зайняті майже всі ліжка.

Любов Кирилова, співробітниця Куп’янського територіального медоб’єднання

Выживаем на энтузиазме. На сегодняшний день в отделении 50 человек, практически половина отделения у нас – тяжелые инсульты, и только что привезли – инсульт, все палаты забиты тяжелыми больными. Поэтому коллектив работает на энтузиазме, мы понимаем, что больные ни в чем не виноваты, поэтому мы работаем для больных и ради больных. Но очень бы хотелось, чтоб сотрудники получали зарплату вовремя и достойную зарплату.

Вікторія, співробітниця Куп’янського територіального медоб’єднання

Мы же медики, мы не можем не ходить на работу, и у нас такой маленький город, мы просто другой работы не найдем. Медикам работать только в медицине.

Два місяці медпрацівники не отримують зарплати, ковідні виплати, оздоровчі та відпускні. Директор Куп’янського медоб’єднання Євген Сінько зазначає, Куп’янське ТМО надсилало листа до Національної служби здоров’я, аби ті переглянули фінансування. У НСЗУ наголосили, що це – технічні затримки.

Євген Сінько, директор Куп’янського територіального медоб’єднання

Якщо казати про затримки заробітної плати, у нашому  закладі вони почалися з червня. Тому що у квітні у нас були ще збереження за минулі періоди й ми могли відкоригувати цю ситуацію станом на квітень. У травні була затримка, але отриманими коштами у червні ми її перекрили й виплатили й ковідні надбавки, й заробітну платню за травень місяць і авансовий платіж за червень. Більше надходжень від НСЗУ станом на сьогодні не було.

На цьому тижні до медзакладу приїздили представники обласної адміністрації, які пообіцяли, що свої чесно зароблені гроші колектив лікарні отримає до кінця цього тижня. Та медики вже не вірять таким обіцянкам.

Марина Кудряшова, співробітниця Куп’янського територіального медоб’єднання

То, что собирают собрание, нам обещают, что до конца недели дадим, мы вам ответ дадим на ваше коллективное обращение. Я в эту ситуацию не верю и в нашу медицину не верю. Хотя мне очень хочется работать в медицине, я шла учиться на медика, но ничего не изменится.

Зазначимо, що такі ж ситуації склалися і в інших медзакладах області. Лікарі не отримують зарплати та ковідні виплати. До того ж у більшості лікарень наразі розпочалося масове скорочення фахівців. Голова області Айна Тимчук наче самоусунулась від вирішення цієї проблеми, як власне, і від вирішення інших проблем регіону.

Світлана Сухомлин, Євгеній Карпенко