Масштабні збори бригади територіальної оборони скоро відбудуться на Харківщині

26 Липня 2018

Масштабні збори бригади територіальної оборони  скоро відбудуться на Харківщині. Так звані резервісти візьмуть у руки зброю, для того, щоб згадати чи навчитися військовій справі. Військові говорять, що навчання будуть проходити лише на території Харківської області.

Протягом 10 діб близько чотирьох тисяч військовозобов’язаних, а саме стільки може налічувати бригада, за вказівками військових інструкторів, навчатимуться військовій справі. Це вже не перші подібні збори. Зазвичай призиваються чоловіки, які взагалі не служили, чи служили давно. Для них це корисно, говорять військові – згадати, як це тримати зброю, надавати медичну допомогу та стратегічно мислити в умовах війни. Навчатимуть жителів області інструктори з центрів Збройних сил України. Збори пройдуть  з 28 серпня по 6 вересня. Оповіщення чоловіки вже почали отримувати.

Олександр Скакун заступник голови Харківської облдержадміністрації  

Оповіщення буде здійснюватися разом з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, через керівництво установ, де працюють військовозобов’язані

Загалом збори потрібні для того, щоб розуміти наскільки область готова виконувати поставленні командуванням завдання, щодо захисту своєї території. У випадку необхідності у підрозділів територіальної оборони 5 завдань.  Основне – це захист правопорядку в місті та області, захист стратегічних об’єктів.  Після проведення десятиденних зборів, всі без винятку повернуться до свого звичного життя, хто на роботу, хто на навчання, більше того, всі соціальні гарантії зберігаються. Під час навчань, працюючим виплачується заробітна платня на місці роботи, робоча посада зберігається, безробітнім виплатять мінімальну платню, що встановлена державним бюджетом. Одягом,  харчами та всім необхідним резервістів забезпечують Збройні сили України.

Олексій Максимов директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами області 

На превеликий жаль, широке коло населення плутають територіальну оборони з рухом опору, це зовсім інше. Ті зобов’язання, які покладені на територіальну оборону в структурі сухопутних військ  України, формує оперативне тактичне з’єднання. Тобто, Харківська область, як і всі інші області України  формує стрілкову бригаду, яка буде, в випадках необхідності, виконувати зобов’язання за призначенням.

До зборів залучатимуть військовозобов’язаних оперативного резерву другої черги. Пройти тренування зможуть як придатні, так і обмежено придатні до проходження військової служби. За станом здоров’я.

Юрій Калгушкін військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату 

Підкреслюю – це категорія тих військовозобов’язаних, які не залучалися до комплектування бойових частин ЗСУ, тобто не проходили службу з 2014 року і по теперішній час. Віком до 60 років, це десь 40 років до 60, але можуть бути і молодше.

За словами Калгушкіна, на сьогодні до військкоматів чоловіки приходять і самі. Це ті, хто має бажання безкоштовно пройти навчання військовій справі, на зборах бригади територіальної оборони. Серед них багато молоді. Невиключно, говорить військовий, що частина резервістів матимуть бажання після зборів підписати контракт на службу в Збройних силах України, тим більше що з наступного року заробітна платня звичайного рядового в армії збільшиться до 15 тисяч гривень.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.