Масштабна пожежа сталася на вулиці Новий побут у Харкові

29 Липня 2021

Масштабна пожежа на Вулиці Новий побут, прямо у дворі загорілися декілька гаражів та сараїв. На щастя, ніхто не постраждав. Знімальна група «Вечірніх новин» стала свідками події. Подробиці – далі.

Загоряння почалося з ранку, люди з вікон побачили дим біля гаражів і викликали пожежних. Спочатку горіло сміття, потім вогонь перекинувся і на сараї, що у дворі.

Мешканці будинку, який навпроти,  розповідають, що біля гаражів і сараїв постійно велика кількість сміття, який приносять жителі з усього району. На самому смітнику живуть бомжі  і палять багаття.

Это всё из-за этих мусорок, бомжи сжигают тут мусор, только вчера звонила. Они найдут какие-то проводочки и начинают их выпаливать, мы уже просим- просим убрать эти мусорки, это же не первый пожар, я тут живу 20 лет, это минимум 10-й пожар. Постоянно в ЖЭК обращаемся из-за этого мусора, им надо тут медь выпаливать и вот они приходят, а мы страдаем, а у нас дом деревянный, если бы ночью, то загорелись бы и мы.

Пожежі тут стаються часто, причина, все та ж – занедбана територія.

Ренат, місцевий житель

Та тут всё у нас горело – и крыша, и сарай, всё из-за свалки, эта беда.

Люди неодноразово зверталися до міської влади, але реакції немає. Це і призвело до пожежі, впевнені мешканці.

Олександр, місцевий житель

У нас во дворе устроили мусорный полигон. Полигон несётся со всей Лысой горы  – отходы, обрезки с деревьев, трава, конечно, оно загорится от одной искры. Это не первый случай и где мы только не жаловались, нас везде посылают, хотя показать план, нигде нет этого полигона, стихийный полигон сделали и вот получился результат.

Виконуючий обов’язки мера міста Ігор Терехов заплющує очі на цю проблему, власне, як і на багато інших проблем, що існують у міста. Тим часом, у згорілих спорудах зберігалися особисті речі багатьох місцевих жителів.

Вікторія, місцева жителька

Тут в основном живут люди пожилые, вот эти сарайчики, тут консервация хранится, вот женщины вышла, плачет, как ей на пенсию жить, всё сгорело, потому всё ужасно.

Вже неодноразово люди звертаються до міської влади, щоб тут  встановити для дітей майданчик, проте чиновникам  все одно – кажуть люди. Замість цього тут сміттєзвалище. За інформацією ДСНС, на місце події виїхало 4 відділення рятувального підрозділу на автоцистернах.  Площа пожежі  – близько 150 квадратних метрів. Пожежа була повністю ліквідована о 12:25. Причини з’ясовуються, постраждалих немає.

Ксенія Ручка, Анна Почапська, Євген Карпенко