Майбутні держслужбовці зустрілися з послом США та губернатором

Майбутні держслужбовці зустрілися з послом США та губернатором
14 Травня 2018

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович і губернатор області Юлія Світлична зустрілися з майбутніми держслужбовцями. Сьогодні незвична лекція пройшла в Харківському регіональному інституту державного управління. Про що говорили на зустрічі, знають наші кореспонденти.

Сьогодні у студентів інституту держуправління незвичний день. Спілкування з губернатором області та Послом США їм запам’ятається надовго. До Тижня державної служби, який зараз проходить у США, поділитися власним досвідом та організацією підготовки і роботи держслужбовців у США приїхала Марі Йованович.

Марі Йованович, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні

Усі, хто знаходяться в цій кімнаті, могли б заробити багато грошей у підприємництві, на біржі або працюючи в інших сферах, але ви обрали  роботу на службі народу України. Я поважаю та захоплююся цим. Тому що зробила такий саме вибір сама.

Губернатор області Юлія Світлична зауважила, що між Харківською областю й Посольством США в Україні активно розвивається співробітництво. Зокрема, в регіоні реалізується кілька спільних проектів облдержадміністрації та посольства США.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Ми приділяємо велику увагу питанням якісної професійної підготовки державних службовців і використовуємо всі можливості для обміну досвідом та вивчення кращих практик держуправління США і країн Європейського союзу.

Лекція цікава, кажуть студенти, до того ж кожен зміг поставити власне запитання.

Олександра Бірюкова, голова студентського самоврядування ХарРІ НАДУ

Я поставила своє запитання щодо молодіжної політики у США. У США молодіжна політика дуже розвинена та студенти після закінчення вищого навчального закладу мають багато практик у органах державної влади.

Владислав Берак, студент першого курсу

Видно, что человек действительно заинтересован  в помощи Украине. И действительно заинтересован в том, чтобы у нас было все хорошо. То есть вот это мне очень понравилось, в том числе.

Харківські викладачі Інституту при Президентові України мають досвід роботи з американськими програмами, але можливість безпосереднього спілкування дає ще більший результат.

Людмила Бєлова, ректор ХарРІ НАДУ

І студенти, і магістри, тобто ті люди, які мають вже досвід практичної діяльності і продовжують навчання, мали змогу почути це сьогодні з перших вуст. Почути досвід такої підготовки. А ми, як викладачі, мали можливості зорієнтуватися, в якому напрямі нам треба вдосконалювати нашу систему підготовки.

Посол США в Україні зазначила, що обрала роботу в дипломатичній службі, щоб представляти свою країну. Марі Йованович підкреслила, що кожен студент має розуміти, яка важлива та відповідальна робота його чекає після закінчення ВИШу.

Катерина Махова